` dokąd potrzeba jest': Brać się do nastoletnią brzemienność z położną przy szkołą

Ucznia komes wewnątrz dla ciążowego testa - za drugim razem pyta dla jeden w sprawie tygodnie.

Jest 15. Żyje z jej chłopakiem. Chce dzieciaków - no używa ochrony. Kocha on, mówi. Ale no chce dostawać ciężarną. Zna ile ciężki był dla ona kończyć szkoły średniej ja.

Przy wiele szkołami, dostać trochę więcej niż niektóre rada od szkolnej pielęgniarki. Ale tutaj przy Anacostia szkołą średnią w Waszyngton dostaje dawkę położna Loral Patchen, D.C.

Patchen pyta ona bez ogródek czemu robić o nim iść. Ponieważ jeden w dzisiejszych czasach test iść pokazywać pozytyw.

Patchen opowiada ona przez pasma kontrola urodzin metody. Tam  jest strzał, iud lub mały wszczep który iść w twój rękę, która może zapobiegać brzemienność dla rok., ty bierzesz każdy few miesiące I, oczywiście są kontrola urodzin pigułki tam. Uczeń woli dla pigułek i opuszcza Patchen's biuro z jednomiesięczną dostawą z trwanie rozkazem dla napełniań przez szkolnej kliniki.

Nadzieja jest że ten interakcja znaczy jeden mniej nastoletnią brzemienność w mieście. W Waszyngton, D.C., sąsiedztwo, jej szansa ciężarna dostawać jest prawie trzy czasami obywatela średnia. dokąd ten uczeń żyje

Podczas gdy usa ciążowych temp nastoletni kombinezon wykazywać tendencję równomiernie zmniejszający się dekadę w przeszłości, zostają wysokimi w niektóre społecznościach. Tempa dla czerni i Latina wieków dojrzewania są wokoło to biel dwa razy, i dzieciaki od niskodochodowych rodzin miewają skłonność mieć wysokich tempa.

Anacostia szkoły średniej położny program jest nowatorskim podejściem który pokazuje obietnicę w brać się do problem.

Patchen próbował zwalczać miast nastoletnich ciążowych tempa dla 20 rok lub tapp jako założyciel nastoletni Alliance dla przygotowany wychowywać, przy MedStar szpitala waszyngtońskim centrum. Był szczęśliwa z co osiągali, ale chciał więcej dostęp młodzi ludzie które potrzebowali ona. Jej organizacja otrzymywał 2015 dotację od CareFirst BlueCross BlueShield zdrowie ubezpieczającego zaczynać pracować w dwa szkołach. Teraz jest jeden garść szkolne położny w kraju, powiedział.

Ja jest dużo lepiej iść" ona powiedział. "dokąd potrzeba jest raczej i czekać na potrzebę przychodzić ty niż siedzieć z powrotem,"

I jej rola iść poza providing prenatal opiekę dla pięć, osiem ciężarnych uczni które dostają opiekę w szkolnej klinice każdego roku. Być przy szkołą daje ona szansie pomagać zapobiegać brzemienność w pierwszy miejscu. "no zobaczyłem te młodość w jakaś innym położeniu - łatwo, jakkolwiek," powiedział.

Jako szkolna położna, Patchen może być nieformalnym zasoby dla uczni pytań o płci, antykoncepcja i związki. - i rzetelny -

Kocham mnie gdy chodzę w lub w sala podczas lunchu, "ponieważ widzię ludzie i one rozpoznaje ja" Patchen powiedział. "i przychodzą wewnątrz pytać ja they've i pytanie dostać ich dwa dziewczyny z one. I opowiadaliśmy kondoma use lub efekt uboczny szczególna metoda lub one mówimy "słuchałem…"

Jeżeli był w szpitalu, widzii młodzi ludzie, nigdy dostać ten interakcję jakby, only after będą ciężarni Patchen powiedział. Plus informacja daje one rozszerzaniom się przez ich okręgu przyjaciele.

Przy szkołą, Patchen utrzymuje jej rozkład elastyczny opuszczać pokój dla nieformalnych interakcj w spotkaniach i, przy jej miarowi spotkania z uczniami.

Gdy ucznia komes wewnątrz, Patchen może oferować doradzać i bezpośrednie opcje. Jeżeli uczeń decyduje chce iud, Patchen może wkładać je na punkcie. Może przepisywać kontrola urodzin pigułki i wtedy wręczać uczniowi paczkę.

CareFirst dotaci wynagrodzenia dla, ucznie uczeń prośba, więc no muszą polegać na ubezpieczeniu zakrywać one.

"czuję naprawdę dobrego o fact, że oferujemy pełnego pasmo opcje i bardzo bardzo niski usunięcie oszacowywa," Patchen powiedział. Powiedział i opuszcza decyzję że opowiada uczni przez różnych metod i ich niekorzystnych skutków, o której używać chce metoda one. - jeśli wogóle - "i, jeżeli decyzja jest ` tak' ono jest bardzo poinformowany i gruntująca decyzja," powiedział.

W trzy rok że pracował z Anacostia szkoły średniej, Patchen powiedział, żadny ucznie uczestniczy w programie mieli natępną brzemienność. I po wybierać długookresową kontrola urodzin metodę lubimy iud, 85 procentów Anacostia ucznie wciąż używamy je jeden rok opóźniony.

Patchen może także badać dla chorob przenoszona drogą płciową lub STDs, wliczając robić gwałtownego HIV testom w szkolnym kliniki lab.

Właśnie jak krytyczna, powiedział, jest zdolność wydawać czas opowiada z uczniami o ich życiach od decydować no mieć płci -, żeglować związki.

Na przykład, pyta: "co robi dobrej dziewczyny lub chłopaka? Co jest ten osobą jakby? Dlaczego ty robisz decyzjom wpólnie? Czemu robisz ty gdy ty konflikt? "

Inna część Patchen's praca jest dostępny na miejscu prenatal opieką dla uczni które dostają ciężarnymi.

W zeszłym roku, jeden tamte ucznie był Kier - używamy uczni pierwsze imiona tylko ochraniać ich prywatność. Gdy Kier dostać ciężarnym, był 15 - i okalecza.

"gdy spotykałem Loral i zaczynał brać opiekę ja w mój brzemienności, zrobił ja czuć szczęśliwego o być rodzicem," Kier powiedział. "pomóc ja out dużo."

Patchen powiedział być w szkole robić ja łatwy dla Kieru przychodzić w wiele czasach przez cały jej brzemienności i opowiadał, rzeczy jak dostawać wymaganego krwionośnej glikozy test lub korzyści breastfeeding także o jej związku z dziecko ojcem i, -, D'Monte.

Ponieważ D'Monte jest także uczniem przy szkołą, Patchen mógł opowiadać one o wychowywać wpólnie. I wyrównujący od Kieru i D'Monte łamaliśmy up, Patchen wciąż pomagamy one obliczać out dlaczego utrzymywać związek więc ich córka m dwa rodziców.

Patchen był tam, wraz z D'Monte i Kiera's matką, gdy Kier dać narodziny jej córka ostatniemu Styczniowi.

Wszystko był podnieceniem na twarzy," D'Monte przywoływał. "zobaczyłem [Patchen's]" "był właśnie w ten sposób z podnieceniem i był w ten sposób dumna. W ten sposób pozwalać ona zestrzelać no mogłem."

Dziecko jest teraz raczkowaniem 1 roczniak który iść opieka dzienna dostępny na miejscu przy szkołą średnią. Kier może przynosić ona szkolną kliniką lub właśnie mówić cześć. za każdym razem, gdy potrzebuje wizytę z pediatra,

"kocham mnie gdy przychodzą biuro ponieważ jej córka jest roześmiana i jest wyczulona rzeczy i są wyczuleni ona. I ja jest pięknym rzeczą," Patchen powiedział.

Fact, no jest wypadku, Patchen powiedział. że to jest szczęśliwego, communicative rodziny Tam  byli czasy frustracja, czasy nieporozumienie - ono mógł iść zły. Ale everyone stawiamy w mnóstwo ciężkiej pracie robić best - tapp drużyna szkolny klinika personel i studenccy rodzice, - mogli ten dzieckiem.

Położna Loral Patchen chce być jasna: Mówi jest żadny sposobami że nastoletnia brzemienność jest wielkim rzeczą. Ale Patchen czuje silnie że jak tylko ciężarny, uczeń potrzebuje reala, ustatecznia poparcie.

"młodość, są bardzo świadomi wszystkie osądzenie przypuszczenie który jest ciężarny nie udać się: "ty no będziesz sprawnie. Teraz no możesz ty. " Patchen powiedział. "ja mieć przyszłość i sposobność jest nasz mandatem politycznym upewniał się je wciąż ono widzii jak. I ten znaczymy no kupować wewnątrz fact że nie udać się z następnymi 60 rok ich życia."

Powiedział mnóstwo ludzie mówją ona jej akcydensowych dźwięki "zgubnych" - pracujący z młodzi ludzie stawia czoło wyzwanie rozdawać z rodzicielstwem i szkołą średnią w tym samym czasie. Który no jest jej doświadczenia. powiedział

Patchen pracuje w dwa D.C. - teren szkoły. Mówi wierzy jej jest jeden bardzo few szkolne położny w narodzie. (Meredith rizzo/NPR)

"mój dzień przy szkolnym centrum zdrowia jest główną atrakcją mój tydzień," Patchen powiedział. "widzię młodzi ludzie być odważny każdy pojedynczy dzień który pokazuję up tam. I widzię ludzi determinować obliczać out dlaczego robić naprawdę ciężkim rzeczom. Co jest lepszy niż to?"

Chce więcej spotykać potrzebę - więcej dni w szkolnej klinice, więcej szkoły w programie, więcej personel - widzii każdy dzień jest tam. Myśleć to jest jeden few interwencje które mogli mieć bezpośredniego wpływ na dowiezieniu zestrzelają wysokiego wskaźnika nastoletnia brzemienność dla te młodych kobiet w okręgu.

Ten opowieść jest częścią NPR reportażu partnerstwo z Kaiser zdrowie wiadomością.

Kaiser zdrowie wiadomośćTen artykuł przedrukowywał od khn.org z pozwoleniem od Henry j. Kaiser rodziny podstawy. Kaiser zdrowie wiadomość, editorially niezależny serwis wiadomości, jest programem Kaiser rodzinna podstawa, nonpartisan opieki zdrowotnej polisy organizacja badawcza unaffiliated z Kaiser Permanente.

Advertisement