Krwiopędny komórka macierzysta przeszczep ulepsza przetrwanie dla wieloskładnikowego myeloma pacjentów

Badacze przy UC Davis potwierdzali że autologous krwiopędny komórka macierzysta przeszczep ulepsza przetrwanie dla ludzi cierpi od wieloskładnikowego myeloma, mimo to wiele potencjalnie nadający się pacjenci nigdy przechodzą procedurę.

Używać dane od dwa rozległych Kalifornia baz danych drużyna pokazywał średni całkowity przetrwanie dla przeszczepów pacjentów był wokoło 73 miesiącami, podczas gdy kontrola które no otrzymywali procedury żyli wokoło 50 miesięcy. Nauka publikował Czerwiec 11 w czasopiśmie narodowy instytut badań nad rakiem.

Używać Kalifornia nowotworu archiwum, łączącego z ogólnostanową szpitalną rozładowanie bazą danych w Kalifornia, pokazywaliśmy tam  jest znaczący ulepszenie w przetrwaniu w tamte pacjentach które dostają komórkę macierzystą" asystent profesora w podziale hematologia i onkologia. "przeszczep porównywałem tamto które no, powiedział Aaron Rosenberg "przeszczepy zmniejszali ryzyko konanie prawie 20 procentami."

Wieloskładnikowy myeloma jest wymagający taktować, w części ponieważ średni wiek diagnoza jest 69 i wiele pacjenci toleruje agresywne terapie innych warunki i mogą mieć kłopot.

Ten nowa populaci nauka szukająca ustalać czy autologous komórka macierzysta przeszczepy kontynuują być pożytecznie traktowaniem., w których ostatecznie wracają ten sam pacjent i usuwają tworzący komórki macierzyste, Nad past dwie dekady, nowe klasy leki, tak jak proteasome inhibitory, immunomodulatory agenci i monoclonal niweczniki, pokazywali wielką skuteczność. Niektóre onkolodzy sugerowali te nowych podejścia, wraz z krzepko rozwoju rurociąg, mogą zamieniać przeszczepy które poprzedzają masywnymi chemoterapii dawkami które mogą brać wielką opłatę drogowa na pacjentach.,

"tam  jest debata wśród onkologii społeczności wciąż zawsze unikający musi czy komórka macierzysta przeszczep musi zawsze używać, lub jak musimy wybierać pacjentów," powiedział Rosenberg.

Pomagać osiedlać ten debatę, Rosenberg, Ted Wun, szef podział i koledzy zbierający dane od hematologia i onkologia Kalifornia nowotworu archiwum i Kalifornia rozładowania cierpliwej bazy danych na 13.494 wieloskładnikowego myeloma pacjentach młodych niż 80 co diagnozowali między 1998 i 2012. Wśród ten grupy, 20,8 procentu pacjenci otrzymywający przeszczepy. Procedura był pospolita w młodych pacjentach, 37,6 procentu w pacjentach młodych niż 11,5 i 60 procentów w, tamte.

Przeszczepy ulepszali przetrwanie w wszystkie grupach wiekowych, i ich skuteczność no zmniejszał podczas nauki ramy czasowe, nawet jeśli nowi leki one przedstawiali.

"jeżeli nowi agenci robili przeszczepom mniej istotni, ty oczekiwałeś widzieć zmniejszanie w skuteczności przez różnorodnych tereny traktowanie, i no zobaczyliśmy to wcale," powiedział Rosenberg. "komórka macierzysta przeszczepy są przynajmniej równie wydajni gdy byli w wczesnym 2000s."

Autory zaskakiwali znajdować że przeszczepy używali w ten sposób oszczędnie. Mieć nadzieję ten nowy dane pobudza dalszy badanie utożsamiać bariery i zachęcać onkologów rewidować podejście.

"to jest trwający dowód procedura jest znacząco i pożytecznie w erze gdy nowi traktowania są dostępni. Pacjenci wciąż potrzebują rozważającym dla komórka macierzysta przeszczepu," powiedział Rosenberg. "ja no jest dla everyone robić z zapalonym okiem w kierunku korzyści, ten decyzi potrzeb ale ryzyko."

Źródło: https://ucdmc.ucdavis.edu/publish/news/cancer/12950

Advertisement