Badanie pokazuje programującą postnatal przemianę w newborn sercu

Naczynie krwionośne znać jako ductus arteriosus krwionośni od płuco arterii aorta w płodzie ductus Botalli obwodnicy lub. MedUni Wiedeń grupa naukowa teraz pokazywał że ten naczynie krwionośne zostają otwartym podczas pierwszych kilka dni życie wzrastać pompuje siłę lewy ventricle (co mniej rzuca wyzwanie przed narodziny). Ten naczynie wtedy zamyka, dokonujący swój purpose.

Ponieważ płuca oddychanie no jest mimo to ustanawiający w nieurodzonym tlenie i dziecku provided placentą prawy ventricle pompuje tylko maksimum 20% swój biedy krew w płuco arterię odpoczynek przechodzi przez ductus Botalli w malejącą aortę i niski ciało wysyła placenta przez pępkowych arterii, w przybliżeniu 30% ten krew. Bogactwo krew od placenty dosięga prawego atrium przez pępkowej żyły. Większość z tego płynie przez otwartego foramen ovale w lewego atrium i w lewy ventricle w końcu wstępującą aortę i naczynia ręki i głowa, w ten sposób ximpx wieńcowych naczynia i dziecko mózg z tlenem.

Z początkiem oddychanie po narodziny prawy ventricle pompuje swój biedy krew w płuc naczynia. Tlen wymiany wp8lywy miejsce w dętych płucach, opłacie redukcja w płuco nacisku przepływ krwi trasie w ductus Botalli odwrotność, i teraz iść od aorty płuco arteria. Te krążeniowe zmiany są częścią prawdziwy kompleksu proces który bierze miejsce w "programującym" sposobie., - przemiana od prenatal postnatal cyrkulacja - Ductus arteriosus constricts i zamyka tylko po pierwszych kilka dniami życie, zazwyczaj.

Wspierający skutek w przedterminowych niemowlakach wyraźnie wymiernych
Ponieważ płuca przedterminowy niemowlak są często niewyrobeni opisująca przemiana często opóźnia i tak ductus Botalli może zostawać otwarty długiego. Niewyrobiony lewy ventricle teraz stawia czoło wyzwanie pompować swój krew w całego ciało., który pierwotnie pompował krew w górnego ciało przed narodziny, W przedterminowych niemowlakach, ulepszenie w pompuje występie niewyrobiony lewy ventricle mógł demonstrujący. w których constricted ductus Botalli jak "programował", Niepowodzenie "programujący" zamknięcie ductus jakkolwiek prowadzący zgodnie niska pompuje siła.
To prowadził autorów wnioskować że ductus arteriosus Botalli pozostały otwartym w dniach podąża narodziny, "udogadnia" przemianę lewy ventricle. To zdarza się odwracającą przepływ krwi trasą w płuco arterię i tak, wielki sercowy "preload" który, przez dzwoniącego szczerego szpaczka mechanizmu, wynika w uwydatniającej sercowej pompuje sile., W rzeczywistości ductus arteriosus nie tylko trenuje lewego ventricle ale także wspiera płuco cyrkulaci podąża narodziny. Nauka prowadząca Sigrid" wyjaśnia głównego śledczego Ulrike Salzer-Muhar od podziału Paediatric kardiologia dział pediatrie i dorastająca medycyna programująca krążeniowa przemiana "Baumgartner pokazywał my "dlaczego ductus Botalli zostaje otwartym podczas pierwszy dni życie, "po tym jak narodziny zamierza zapewniać że dobrego początek w życiu.

Use czynnościowy echocardiography
Dział pediatrie i dorastająca medycyna MedUni Wiedeń, Wiedeń szpital ogólny/używa echocardiography monitorować sercowonaczyniową funkcję w przedwczesnych dzieciach. (podział Neonatology, intensywnej opieki medycyna i Neuropediatrics,) Ten sercowy ultradźwięku program był ustawianiem Ulrike Salzer-Muhar w 2009. Ten kardiologii grupa robocza ostatnio używał pompowego modela analizować pompową funkcję lewy ventricle w przedterminowych niemowlakach podczas ich pierwszy cztery tygodni życie.

Wiodący autor ten publikacja, Sigrid Baumgartner wygrywał "najlepszy oryginalnej nauki estradowej prezentaci" nagrodę przy NeoHemodynamics 2018 sympozjonem w Toronto dla jej badawczych rezultatów., który pracuje jako neonatology konsultant,

Źródło: https://www.meduniwien.ac.at/web/en/about-us/news/detailsite/2018/news-im-juni-2018/the-heart-of-a-newborn-infant-undergoes-programmed-postnatal-transition/

Advertisement