Łączyć pieniężnych bodzów i położenie z wearables może zachęcać kierowych pacjentów ćwiczyć

Łączyć pieniężnych bodzów i uosobionego położenie z noszonymi przyrządami może być skutecznym sposobem wzrastać ich fizyczną aktywność zachęcający pacjenci z kierową chorobą. W pacjentach z kierową chorobą, miarowa fizyczna aktywność pokazywał zmniejszać ryzyko przyszłościowy atak serca, ale dostawać te pacjentów w miarowego ćwiczenia program tak jak sercowy rehab zostawał wyzwanie. Rezultaty próba kliniczna prowadząca badaczami oferuje zapłatę z pieniądze brać daleko od upfront przy Penn medycyną i publikująca dzisiaj w czasopiśmie amerykański kierowy skojarzenie, pokazują że dom opierający się program (jaha) jeżeli kroków cele no byli spotykających wzrost aktywności poziomów i mogą pomagać tworzyć długotrwałego przyzwyczajenie. - projekt który wspiera pojęcie straty awersja -

"miarowy ćwiczenie i sercowy rehab pokazywaliśmy mieć znaczącą korzyść w tamto z kierową chorobą ale uczestnictwo w taki programach jest niezwykle - depresją dla różnorodnych powodów wliczając cierpliwej motywaci i dostępu ćwiczeń udostępnienia. Tam  jest interes w rozwijać kreatywnie dalekie strategie angażować pacjentów w ćwiczenie programach ale tam  jest mały badanie dla przewodnictwa," powiedział Neel Chokshi, MD, MBA, medyczny dyrektor i asystent profesora Penn sportów kardiologia sprawność fizyczna program kliniczna medycyna w kardiologii i. "w ten próbie klinicznej badaliśmy rosnącego podejście łączy wearables i zasady od behawioralnych ekonomii pokazywać znamiennie narosłych aktywność poziomy, nawet po bodzowie zatrzymywali."

Nauka zapisywał się 105 pacjentów w opierającego się, daleko monitorującego program, używać odmiena połysku noszonego przyrząd dla 24 tygodni okresów ustalać wpływ uosobiona informacje zwrotne z celami dobierającymi się pieniężni bodzowie dla pierwszy 16 tygodni. Pacjenci w kontrolnej ręce otrzymywali noszone ale inne żadny interwencje. W interwencyjnej grupie, pacjentom dać uosobionym kroków celom i przydzielającym $14 na początku each tygodnia dla 16 tygodni ($224 w sumie). Każdego dnia kroka cel no spotykał, $2 wziąć daleko od. Podczas głównego interwencyjnego okresu, pacjenci w interwenci wzrost w ich fizycznej aktywności w kontrola 1368 krokami na dzień bardziej niż pacjenci. (tygodnie 9, 16) Po 16 tygodni, pieniężni bodzowie zatrzymywali i pacjenci podążali dla innych 8 tygodni. Podczas 8 tygodni uzupełnienia okresu, pacjenci w interwenci wciąż wzrost 1154 kroka na dzień w kontrola bardziej niż pacjenci.

Podczas gdy dużo są pełny nadziei że noszoni przyrząda mogą motywować wysokiego ryzyka pacjentów, zakładamy" powiedzieliśmy Mitesh Patel, MD, MBA, MS, asystent profesora i dyrektor, medycyna i opieki zdrowotnej zarządzanie Penn medycyny kuksa jednostka. "że wearables samotnie no wzrastali fizycznej aktywności poziomów," "jakkolwiek, obramiający nagrodę jako strata prowadząca znacząco różnica w zachowaniu. - technika od behawioralnych ekonomii - Podczas 6 miesięcy próby średni pacjent w interwencyjnej ręce kroków obliczenia niż średni pacjent które sumowali wokoło 100 mil bardziej w kontrola."

Wszystkie uczestnikom dać noszonemu przyrządowi z dwa tygodni początkowym okresem ustanawiać linia końcowa kroka obliczenia. Interwencyjna grupa wtedy otrzymywał tygodniowych wzrosty w kroków celach z dzienną informacje zwrotne przez wiadomości tekstowej lub emaila na ich występie. Postęp dzielił w dwa fazach; Podczas "rampy motywacyjnej" fazy, dzienni kroków cele wzrastali od linii końcowej 15 procentami each tydzień z maksymalnym celem 10.000 kroków na dzień. (tygodnie 1-8) Po 8 tygodni, kroków cele zostający załatwiali i uczestnicy ruszający się w "utrzymania motywacyjną" fazę podążać 8 tygodni uzupełnienia fazą bez bodzów, (tygodnie 9-16) (tygodnie 17-24). Podczas 16 tygodni interwenci, uczestnikom w ten ręce oferowali obramiającego pieniężnego bodza. Each tydzień, uczestnicy informował że $14 przydzielali wirtualny konto. Każdego dnia pacjent dokonywał jego lub jej kroka cel równowaga zostająca niewymieniona, ale każdego dnia kroka cel no dokonywał uczestnik informował że $2 odliczali. Równowaga odświeżał z $14 każdy tydzień na Poniedziałku.

Chokshi i drużyna sugerujemy porównywać bodzów projekty które zmieniają w ogromie, trwaniu lub częstotliwości, i oceniać niezależnie oceniać skutki pieniężnych bodzów i uosobioną informacje zwrotne. że dodatkowi studia muszą prowadzący oceniać trwałość motywacyjni skutki nad terminów okresami, Ten nauka wspierał w części Grant liczbą ul1tr000003 od obywatela centrum dla posuwać się naprzód translacyjną naukę. Nauka także wspierał w części instytutem dla i uniwersytetów pensylwanii zdrowie systemem przez Penn medycyny kuksa jednostki translacyjnej medycyny i lecznictw. (itmat)

Źródło: https://www.pennmedicine.org/news/news-releases/2018/june/getting-heart-disease-patients-to-exercise-study

Advertisement