Jak Ameryka dostać haczykowaty na śmiertelnym narkotyzuje

Purdue Pharma opuszczał prawie nic szansa w swój trąba powietrzna marketingu swój nowy środek przeciwbólowy OxyContin.

Od 1996, 2002, Purdue dążyliśmy prawie każdy aleję w leka zaopatrzeniowym i recepturowym sprzedaż łańcuchu - strategia teraz ciskająca jak lekkomyślnie i bezprawny w więcej niż 1.500 federacyjnych cywilnych sprawach sądowych od społeczności które twierdzą w Floryda Wisconsin Kalifornia lek tankował krajową epidemię nałóg.

Kaiser zdrowie wiadomość uwalnia rok Purdue's budżeta wewnętrzni dokumenty i inni rejestry oferować czytelnikom szansę oceniać, ukryty skarb informacja zrobili publicznie - dostępny tutaj pierwszy raz. jak prywatnie trzymająca Connecticut firma wydawał setki milionów dolarów wszczynać leka i promować

Wszystko te wewnętrzni Purdue rejestry uzyskiwali od Floryda adwokata generała biura dochodzenia Purdue's sprzedaży wysiłki które kończyli póżno w 2002.

Mam kopie tamte rejestry w mój piwnicie dla rok. Byłem reporterem przy południowym Floryda wartownikiem który, wraz z Orlando wartownikiem, wygrywał walka w sądzie zmuszać adwokata generała uwalniać firm kartoteki w 2003., Podczas wartownik pisał obszernie o narastającym przypływie śmierć od lek na receptę tak jak OxyContin.

Rysowaliśmy na marketingowych kartotekach pisać dwa artykułach wliczając jeden który odsłonięty ewentualny zwodniczo marketing lek., Teraz, dawać katastrofalnemu łukowi lek na receptę nadużycie nad past dekadą i strumień kostiumy segreguje ja wydawał się czasem dzielić te nasiennych dokumenty które wyjawiają szczegół Purdue's wysiłki i szerokość. dla ja - więcej niż tuzin na niektóre dniach -

Pyta Kaiser zdrowie wiadomością dla komentarza na OxyContin marketingu kartotekach i kostiumach przeciw firmie, Purdue Pharma rzecznik Robert Josephson wydawał oświadczenie który czyta wewnątrz część:

"proponowanie aktywność który zdarzał się bardziej ostatni niż 16 rok temu, pomagają przyczyniać się today kompleks i wieloaspektowy opioid kryzys głęboko uszkadzają. dla których akceptował odpowiedzialność firma, Masa opioid recepty no jest i nigdy był, dla OxyContin który reprezentuje less niż 2% aktualne opioid recepty.",

Marketingowe kartoteki pokazują że wokoło 75 procentów więcej niż $400 milion w promocyjnych wydatkach zdarzał się po tym jak początek 2000 roku Purdue urzędnicy mówił kongres uczyli się rosnąć OxyContin nadużycie i odnosić sie śmierć od medialnych raportów i regulatorów. Te wewnętrzni Purdue marketingu rejestry pokazują producent leków finansować aktywność przez każdy ćwiartkę medycyna prawie, od nagradzać dotacje opiek zdrowotnych grupy które ustawiają standardy dla opioid use przypominać niechętne farmaceuty jak mogli zyskiwać od pończochy OxyContin pigułek na ich półkach.

Purdue kupował więcej niż $18 milion worth reklama w ważnych medycznych czasopismach które cheerily nagabywali OxyContin. Niektóre reklamy, urzędnicy federalni powiedzieli w 2003, "rażąco zawyżają" leka bezpieczeństwo.

Purdue rejestry pokazują że firma nalewał więcej niż $8 milion w stronę internetową dzwoniących przedsięwzięcie i "współpracuje przeciw bólowi," co pomagać łączyć pacjentów lekarki determinuje taktować ich ból z OxyContin lub innymi opioids, przypuszczalnie.

Ja zrobił 14.000 kopiom i zakłócał wideo który żądał opioids powodować nałóg niż 1 procent pacjenci w mniej, żądania Food and Drug Administration urzędnicy opóźneni powiedział "no uzasadniał."

Purdue mieć nadzieję rosnąć w jeden narodu wierzchołka 10 firmy farmaceutyczne w sprzedażach, "wizerunku" i "profesjonalista pozyci" według dokumentów, "; OxyContin był sposobami ten końcówka.

Purdue najpierw wprowadzać na rynek leka dla nowotworu bólu ale planującego rozszerzać ten use spotykać swój na wiele milionów dolarów sprzedaż cele. W 1998 rynek dla taktować nowotwór z opioids stojącymi przy $261 milion, porównujący z $1,3 miliard dla taktować innych typ ból Purdue raportów notatka.

Purdue's OxyContin sprzedaży cele wyraźnie twierdzili w wczesnym marketingowym planie w rejestrach dla 1996. Ja szukał $25 milion w sprzedażach i wytwarzać 205.000 recept. Przyszłym rokiem, swój cele troili: $77,9 milion w sprzedażach i wytwarzać 600.000 recept.

Purdue bombardował lekarki, innych pracowników służby zdrowia z i. literaturą i sprzedaży wezwaniami Rejestry pokazują że w 1997 budżetował $300.000 dla opancerzań lekarki które przepisywali opioids liberally firma, opiera się na sprzedaż dane które nabywają firmy farmaceutyczne. Mailers polecali OxyContin dla bólowych syndromów" wliczając osteoarthritis i bólu pleców ". Ja dodawał $75.000 dla opancerzań "utrzymywać w kontakcie z nasz najlepszy klientami dla OxyContin zapewniać je "kontynuuje przepisujący je.

Sprzedaż agenci zrobili tysiącom wizyty ogólnej praktyki inny i lekarki które małego szkolenie lub doświadczenie używać możnych opioids, według 2003 rządowej odpowiedzialności biurowej rewizi. OxyContin slogan w 1999 był: "jeden zaczynać z i jeden zostawać z." OxyContin zarabiał Purdue o $2,8 miliard w dochodzie od początku 1996 przez Czerwa 2001, według departamentu sprawiedliwości.

W Maju 2000, Purdue's nadzieja podbijać artretyzmu rynek uderza karpę gdy FDA krytykował reklamę dla OxyContin w New England Journal medycyna. FDA powiedział reklamę zawyżał lek korzyści dla taktować wszystkie typ artretyzm ryzykuje., którą zatrzymywać używać ono zgadzał się Purdue Pharma, bez wskazywać out

Wiadomości nadużycia i przedawkowania śmierć także ukazywali się. Purdue's 2001 marketingowych dokumentów zauważał że OxyContin "doświadczających znaczących wyzwania" rok przedtem przez nadużycia i bezprawnej dywersi w Maine, Ohio, Virginia, Luizjana i Floryda.

OxyContin pigułki zawierają oxycodone jak morfina i być może w ten sposób, opioid równie możny. Zwyrodnialec szybko obliczali je out wstrzykiwać lub miażdżyć pigułki i parskać pył mogli

W odpowiedzi, Purdue's marketingowego budżeta 2001 zawierać finansowań pomagać lekarce rozpoznawać pacjentów które byli w potrzbie "uzależnienia doradza" i robić więcej "zapobiega nadużycie i dywersję ". Ja dodawał $1,2 milion w wydatkach dla według wewnętrznych rejestrów. co dzwonił ono "dywersi" wysiłki w 2002,

Można sprzedaży siła

W 2002 Floryda adwokata generała biuro był jeden pierwszy organy ścigania prowadzić dochodzenie Purdue. Stan kończył swój sondę po Purdue ono zgadzał się płacić Floryda $2 milion pomagać fundować system danych monitorować narkotyk recepty. Ja no przyznawał jakaś nadużycie w ugodzie.

Mimo to ręcznie pisany notatki stanu oficera śledczego wywiad z poprzednim Purdue sprzedaży kierownikiem dla Zachodnia Virginia i zachodni Pennsylwania wymieniających wystawiają rachunek Gergely, 58, then, sugerującego inaczej. Notatki byli częścią dokumenty uwalniający stanem.

Gergely, który pracował dla firmy od 1972 do 2000, powiedział Purdue kierownictwa mówił sprzedaż personelu spotyka według nieurozmaiconych oficer śledczy notatek przy wodowanie. że OxyContin "był przyzwyczajeniem tworzy," Gergely powiedział Purdue dać swój sprzedaży siły materiałowi dla "edukaci," - niektóre z czego no zatwierdzał FDA - notatki pokazują. Mówił oficerowi śledczemu że Purdue premiowego system i płacący dobrze; Ostatni rok zarabiał $238.000. pracował dla Purdue, Gergely

Gdy Purdue ładował naprzód z OxyContin, recepturowe pigułki doganiali nielegalnych narkotyki jak heroina i kokaina jako zabójcy w Floryda, według lekarz badający kartotek. W Maju 2002 południe Floryda wartownik dokumentował prawie 400 pigułek śmierć w trzy południowych Floryda okręgach administracyjnych poprzedzający dwa roku, opierającego się na egzaminie autopsji i polici rejestry.

Połówka śmierć wymagał leki które zawierali oxycodone, według lekarza badającego nagrywa. Ale ja no był zawsze jasny w te rejestrach że ja był OxyContin ponieważ oxycodone był składnikiem w wiele innych narkotycznych pigułkach. W 70 śmierć lub lekarzów badających rejestry specyficznie utożsamiający OxyContin, jakkolwiek, utrzymuje porządek jako jeden leki. Chociaż niektóre ludzie które umierali kupowali pigułki na prosperuje czarnym rynku, dużo byli pod opieką lekarek dla według lekarz badający kartotek. co pojawiać się przy niektóre punktem był prawowitymi urazami, przynajmniej,

Purdue no rzucał wyzwanie dokładności gazeta reportaż. Ja sprzeciwiał się że artykuły które biorą ich medycynę "według kierunków ich lekarki ". "zrobili szkodzie" pacjenci i firma Podczas gdy firma powiedział swój kierownictw "głęboko pożałowanie odwracają lub ograniczający no muszą tragiczne konsekwencje które wynikali od nadużycia i niewłaściwego używania nasz bólowi medycyny… postępy w traktowaniu ból ponieważ niektóre ludzie nielegalnie zmieniają kierunek, nadużywa te leki lub nadużywa."

Swój sprzedaży siła wewnętrzny Purdue winił bad prasy dla ciąć w sprzedaże. rejestry pokazują, Purdue "środek uwaga nadużycie i dywersja OxyContin pastylki provided stanu Medicaid plany i niektóre HMOs, dotyczący o skutku produkt ma na ich budżecie, wymówka szukał sposoby ograniczać przepisywać OxyContin pastylki," 2002 marketingowych dokumentów powiedział.

Ale pięć rok po swój boju prawnego z Floryda urzędnikami zrobił zaskakująco wstępowi w sądzie federalnym w Virginia, Purdue. Firma występować z prośbą winny w 2007 oskarżenie o poważne przestępstwo "misbranding" OxyContin "z intent oszukiwać lub wprowadzać w błąd." Firma płacił $600 milion w grzywnach i innych karach. Wśród łudzeń ja wyznający kierował swój salespeople mówić lekarki lek był mniej uzależniający niż inni opioids.

Trzy Purdue Pharma kierownictwa występować z prośbą winnego wykroczeń oskarżenie o przestępstwo dla ich rola w marketingowym planie. Trzy mężczyzna płacili w liczbie $34 milion w grzywnach i kary, zapisy sądowi pokazują. Akceptować Purdue's usilnej prośby transakcję, usa sędzia okręgowy James p. Jones zauważał że federacyjni oskarżyciele wierzyli Purdue skrzynkę 2007 wysyłają "silną odstraszającą wiadomość przemysł farmaceutyczny."

Kosztowny policzenie?

Dziesięć rok dalej mogli udowadniać być kosztownym policzeniem dla opioid przemysłu 1.500 plus sprawy sądowe, segregować przeważnie w imieniu miast, okręgi administracyjni i stany. Kostiumy żądają zemstę od Purdue i innych producentów leków dla astronomicznych kosztów jako spór sądowy przeciw dużemu tytoniowi w późne lata dziewięćdziesiąte częstowanie nałóg i inny wynagrodzenie, dużo.

Inni producenci leków wymieniający jako oskarżeni w najwięcej kostiumy zawierają tamto ten Purdue rozważający być swój odgórnymi konkurentami w bólowym sektorze: Janssen środki farmaceutyczni, Teva przemysły farmaceutyczni, Endo zawody międzynarodowi PLC i Mallinckrodt PLC.

Urzędnicy federalni oszacowywają ekonomicznego koszt opioid nadużycie nakrywał $500 miliard w 2015 samotnym. Od 1999, przynajmniej umierali w usa od te przedawkowań 200.000 ludzi, według centrum kontroli i prewencji chorób. Więcej niż 52.000 tamto umierali w 2015 samotnym, bardziej niż zabił w kraksach samochodowych i pistoletów zabójstwach łączących kostiumy rywalizują.

Skrzynka segregująca w Kwietniu Baltimore okręgiem administracyjnym w Maryland robi argumenta błoniu dużo kostiumy:

"od 90 teraźniejszość, rękodzielniczy oskarżeni agresywnie wprowadzać na rynek i fałszywie promujący liberalny opioid przepisuje jako przedstawiać trochę żadny ryzyko nałóg, nawet gdy używać długoterminowy dla chronicznego bólu. Infiltrowali akademicką medycynę i organy nadzoru przekonywać lekarki że taktować chronicznego ból z długookresowymi opioids był opierającym się medycyną gdy, w rzeczywistości, ono no był.

"ogromni zyski wynikali od te wysiłków - jak teraźniejszy nałogu i przedawkowania kryzys."

Purdue w kostiumu mimo to segreguje odpowiedź zarzuty.

Inni leków wytwórcy "naśladowali Purdue's fałszywą strategię marketingową" i sprzedawali miliardy dolary recepturowi opioids "jako bezpieczny "i efficacious dla długookresowego use, znać pełno dobrze," Wisconsin Oneida okręg administracyjny twierdzi w swój Listopadu 2017 sądu federalnego kostiumu. "że no byli" Purdue także w to mimo to segreguje odpowiedź zarzuty kostium.

Ale Purdue rzecznik Josephson mówił khn: "dzielimy urzędnika państwowego koncern o opioid kryzysie, i popełniamy pracować collaboratively w kierunku znacząco rozwiązań. Energicznie zaprzeczamy te zarzuty i spojrzenie naprzód sposobność przedstawiać nasz obronę."

Jeden Kalifornia doktorski także zaskarża Purdue. co skazywał 25 rok w więzieniu dla overprescribing OxyContin Masoud Bamdad twierdzi "i hyped informację, zmylenie," że firma przedstawiciele zrobili sprzedaży wezwaniom i dać on "kłamliwy" która polegał dalej przepisywać leka z śmiertelnymi konsekwencjami dla jego pacjentów, w niektorych przypadkach, według kostiumu którego podczas jest., Purdue pytał że skrzynka zostawał podczas gdy sędziowie decydują jeżeli ono musi konsoliduje z inny segregującymi przeciw firmie. W Luty, Purdue ogłaszał że ono już nie promuje opioids lekarki.

Ponieważ sprawy sądowe z naprzeciw usa zawierają jednakowych zarzuty, dużo one konsolidowali w Ohio - jako okręgu spór sądowy. Niektóre dni notują tuzin lub więcej nowych spraw, sądów federalnych wykazy. Dużo kostiumy biegają, twierdzą i sto stron lub więcej że zwodniczo opioid marketingowi plany kontynuują ten dzień.

Wytwórcy w, spajają dworskiego ruch póżno w zeszłym roku, rywalizują i niewłaściwie winią. że, że opioids "słuzyć krytycznego zdrowia publicznego rola w providing ulgę pacjenci cierpi od bólu który jest często osłabiający"

Także uwydatniali że FDA zatwierdzał wszystko "bezpieczny i wydajny" ich produkty jak ".

Ten miesiąc segregowali ruchy odprawiać kilka skrzynki wytwórcy, dyskutujący że okręgów administracyjnych rzędy brakują legalną podstawę dla ich żądań. W szukać winić producentów leków, te sprawy sądowe ignorują "czyny przestępczych strony trzecia kluczowy rola opieka zdrowotna dostawcy, i cierniowata polityka państwowa kwestionuje otaczać problem opioid nadużycie," czyta ruch odprawiać skrzynkę segregującą Monroe okręgiem administracyjnym przeciw Purdue Pharma i inne firmy farmaceutyczne, Mich.

Dan Polster sędzia federalny obchodzi się skrzynki, mówił przelewu tłumu w jego sala sądowej że opioid epidemia zostać w ten sposób surową, że ono ciie przeciętne życie ekspektatywę amerykanie.

Który" go "to zdarza się" powiedział w Styczniu, dodaje "ja myśleć nas wszystko muszą być. "jestem dosyć zawstydzony podczas gdy byłem wokoło,"

Khn's sprawozdanie rozwój, koszty i wycena lek na receptę, wspiera w części John Arnold podstawą i Laura.

Kaiser zdrowie wiadomośćTen artykuł przedrukowywał od khn.org z pozwoleniem od Henry j. Kaiser rodziny podstawy. Kaiser zdrowie wiadomość, editorially niezależny serwis wiadomości, jest programem Kaiser rodzinna podstawa, nonpartisan opieki zdrowotnej polisy organizacja badawcza unaffiliated z Kaiser Permanente.

Advertisement