Badacze znajdują żadny połączenie między marihuany use i samobójczym zachowaniem w psychiatrycznych pacjentach

McMaster uniwersyteta badacze znajdowali tam  są żadny znaczącym skojarzeniem między marihuany use i samobójczym zachowaniem w ludziach z psychiatrycznymi nieład.

Nauk znalezienia kontrastują z istniejącym dane który pokazuje lek łączy narosła szansa samobójczy zachowanie w populaci ogólnej.

Jakkolwiek, opierają się na małym podzbiorze uczestnicy, badacze zauważali ociężałość marihuany use wzrastający ryzyko samobójczy zachowanie w mężczyzna, sugeruje zamkniętego uzupełnienie medycznymi profesjonalistami tamte pacjenci.

Nauka publikował online ten tydzień w czasopismo biologii płci różnicy.

W, ten nauki aport rozumieć, "co pierwszy być wierzymy jak marihuany use wywiera wpływ samobójstwo próby w mężczyzna i kobietach z psychiatrycznymi nieład które są już przy wzmagającym ryzykiem próbować samobójstwo" powiedział Zainab Samaan wiodący autor i profesor nadzwyczajny w dziale, psychiatria i zachowawczy Neurosciences przy McMaster.

"znamy tam  jest wysoki wskaźnik marihuany use wśród ten populaci i chciał lepiej rozumieć jakaś potencjalną korelację samobójczy zachowanie."

Marihuana jest powszechnie używany nielegalnym substancją na całym świecie, i swój spożycie oczekuje wzrastać gdy więcej jurysdykcje wliczając Kanada, legalizują swój rekreacyjnego use.

Drużyna badacze, przeważnie opierająca się w Hamilton, wcielający dane zbierający dla dwa studiów opierających się w Ontario. Te zawrzeć spodziewaną kohorty naukę opioid i kontrola naukę na samobójczym zachowaniu, używać ten sam diagnostyczne metody dosięgać psychiatryczną diagnozę wliczając substanci use. use nieładu używać konstruuję waży wyznaczać psychiatryczne diagnozy

Dane analizował od w liczbie 909 psychiatrycznych pacjentów wliczając 465 mężczyzna i 444 kobiet. Wśród ten grupy, 112 mężczyzna i 158 kobiet próbę samobójstwa. Średni wiek był 40 rok.

"podczas gdy tam  był żadny jasny połączenie między marihuaną i samobójstwo próbami, nasz znalezienia pokazywali to wśród uczestników z psychiatrycznymi nieład, mieć trybowego nieład lub być kobiety korelatami z narosłym ryzykiem samobójstwo próba," powiedział Leen Naji nauka najpierw pisze przy McMaster i rodzinnej medycyny mieszkaniec. "tymczasem, mieć pracę jest ochronny przeciw samobójstwo próbom."

Naji powiedział i zdrowie psychiczne plan działania światowa organizacja zdrowia że dalszy badanie considering Kanada odmieniania prawa na marihuany use potrzebuje, która cel zmniejszać tempo samobójstwo 10 procentami 2020.

"nasz nauka jest aktualna i istotny w świetle zakłóca legalizaci rekreacyjna marihuana z oczekiwać wzrostem w dostępie w Kanada, szczególnie, i tam  zostaje niepewność o pełnym skutku marihuana żyje z psychiatrycznymi nieład na tamto," powiedział.

Samaan dodawał że nauk znalezienia mogą słuzyć kształcić pracowników służby zdrowia gdy taksowy pacjenta ryzyko samobójstwo. Powiedział rezultaty także wzmacniają sugerować korzyści wspierać pacjentów z psychiatrycznymi nieład w akcydensowych plasowaniach i umiejętność rozwoju.

Źródło: https://brighterworld.mcmaster.ca/articles/study-suggests-cannabis-does-not-increase-suicidal-behaviour-in-psychiatric-patients/