Zaczynać fizyczną terapię wczesną może korzystać nastolatków z wstrząsem mózgu

Dla nastolatków z objawami podążać wstrząs mózgu, zaczynać fizyczną terapię (PT) wczesną zapewnia wyniki jednakowych tamto opóźniony PT, sugeruje naukę w Lipa zagadnieniu czasopismo Neurologic fizyczna terapia - wśród less niż trzy tygodni po tym jak uraz - (jnpt). Czasopismo publikuje w Lippincott portfolio Wolters Kluwer.

Multimodal PT interwencje zarządzać koncensjonowanymi fizycznymi terapeuta mogą być prawdopodobny i bezpieczny parzysty, równy wśród pierwszych kilka tygodni po tym jak uraz pomagać udogadniać szybkiego wyzdrowienie i łagodzić początek drugorzędni skutki od opóźniającego traktowania" pisze Catherine Quatman-Yates ", DPT, PhD, Ohio stanu uniwersytet, Kolumb i koledzy. Nauka jest częścią jnpt specjalny zagadnienie na "rehabilitaci zarządzaniu wstrząs mózgu," podkreślający jechać zmiany przygotowywać w kierunku promować powrót aktywność w młodych pacjentach z wstrząsem mózgu.

Jednakowi wyniki dla wieków dojrzewania z wstrząsem mózgu przechodzi wczesnego lub opóźnionego PT

Badacze patrzejący jak timing PT wpływał kurs odnosić sie objawy w 120 nastolatkach: 78 kobiet i 42 samiec, średni wiek 14 roku. Fizyczna terapia klasyfikował jako wcześnie w 27,5 procentach pacjenci, środek w 32,5 procentach, i opóźniony w 40 procentach. (zaczynający (0), 20 dni po wstrząsu mózgu) (21, 41 dzień) (42 dnia lub póżniej)

PT program składać się z postępowy ćwiczenie; Vestibular, okoruchowy szkolenie/(celujący wewnętrznego ucho, równowagi i projekta objawy/); I karkowego kręgosłupa ręczna terapia, rozciąganie i umacniać ćwiczenia. Ten multimodal traktowanie dostarczał koncensjonowanymi fizycznymi terapeuta z specjalnym szkoleniem w wstrząsu mózgu traktowaniu.

Czy zaczynać opóźniony lub wczesny, PT prowadziliśmy jednakowe redukcje w odnosić sie objawach. Liczba sesje i trwanie PT opieka byliśmy jednakowi przez grupy. Tam  był niski tempo niekorzystni wydarzenia, najwięcej z czego był niepowiązany PT.

Objawy pogarszali się w few pacjentów w opóźnionej PT grupie, powszechnie. Niektóre te pacjenci mogą mieć odnosić sie nadszarpnięcia bezpośrednio adresujących PT, tak jak niepokój, depresja lub sen problemy.

Niedawny badanie prowadził nowi wgląd w medycznego zarządzanie wstrząs mózgu w dzieciach i nastolatkach. Past wytyczna polecający uzupełniają fizycznego i poznawczego odpoczynek po wstrząsu mózgu, do objawy rozwiązujący. (umysłowego) Ale niedawni studia sugerowali to odpoczywa dla więcej niż dzień lub dwa ograniczaliśmy korzyści i możemy nawet łączący narosli concussive objawy.

Dzisiaj, wstrząsu mózgu zarządzanie przesuwa w kierunku krótkiego okresu odpoczynek, podążać graduału powrotem zwykłe aktywność, prowadzić pacjentów objawami. Fizyczna terapia polecał dla nastolatków z wytrwałymi objawami wstrząs mózgu po trzy tygodni, ogólny.

Nowa nauka zapewnia dowód z ulepszającymi objawami niezależnie od timing interwencja. że zaczynać PT wczesnego jest prawdopodobnym podejściem dla nastolatków i skrytką po wstrząsu mózgu, "przedstawiać PT wczesnego w wyzdrowienie procesie może być korzystny w bagatelizować potencjalnego ciężar długie wyzdrowienie trajektorie," Dr. Quatman-Yates i coauthors piszą. Uwydatniają potrzebę ustalać PT rola w dla dalszy badania "optymalnym planie opieka" dla młodych pacjentów z wstrząsem mózgu.

Inni artykuły w specjalnym zagadnieniu zawierają neuroscience perspektywę na rola odpoczynek versus fizyczna aktywność w wyzdrowieniu dla młodzi ludzie z wstrząsem mózgu, wraz z nowym badaniem na zmianach w funkci i rola balansowy testowanie vestibular, okoruchowej/po wstrząsu mózgu.

Fizyczni terapeuta mogą bawić się krytycznego rola w oceniać celować interwencje najprawdopodobniejsze wynikać w najlepszy wynikach dla pacjentów z wstrząsem mózgu i wybierać, według gościa artykułu wstępnego Karen l, PT, PhD, ncs i Kathleen ciało. McCulloch, PT, DPT, MS, ncs, fapta. Piszą, jesteśmy w idealnej pozyci kontynuować nasz proces oddawań ludzie aktywność i rola ponieważ ja jest czemu robimy. "których o dbają…"

Źródło: https://wolterskluwer.com/

Advertisement