Mechaniczny częściowy nephrectomy oferuje lepszy wyniki dla pacjentów z wczesnym cynaderki nowotworem

Dla pacjentów z wczesnym cynaderki nowotworem, usuwać część cynaderki zamiast całego cynaderki jest często uprzywilejowanym traktowaniem ponieważ procedura może efektywnie usuwać bolaki podczas gdy konserwujący cynaderki funkcję. Ale jeśli chodzi o najlepszy chirurgicznie podejście -- Mechaniczny, laparoscopic lub otwarty, -- Dla ten typ operacja, znać jako częściowy nephrectomy wybór był mniej jasny. Całościowa nauka Keck szkołą medyczną usc może pomagać informować tamte decyzje., który znajdował ten nephrectomy ofert mechanicznych częściowych znamiennie lepiej cierpliwych wyniki,

"mechaniczny częściowy nephrectomy zostać rosnąco pospolitym, mimo to tam  jest brak jednomyślność wśród urologów o swój występie vis-a-vis otwarty lub laparoscopic techniki," mówi nauka koresponduje autora

Inderbir blaszka, MD, krzesło i wybitny profesor urologia przy Keck szkołą. "nasz cel z ten nauką był krytycznie oceniać wpływ te trzy techniki na cierpliwych wynikach tak jak komplikacje, nowotwór recydywa i śmiertelność."

Systematyczna analiza i, publikujący w Sierpień 2018 zagadnieniu czasopismo urologia, łączący dane od 98 studiów na, mechanicznym, otwartym i laparoscopic częściowym nephrectomy. Więcej niż 20.000 pacjentów byli zawrzeć w analizie.

Gdy porównywać mechaniczny otwierać częściowego nephrectomy nauka znajdująca że mechaniczny częściowy nephrectomy oferował kilka wyższych cierpliwych wyniki wliczając zmniejszonych komplikacj, podczas i po operacją, nowotwór recydywą, całkowitą śmiertelnością, szpitalną długością pobyt i readmission. Tam  był żadny różnica w specyfik śmiertelności między dwa technikami.

Rezultaty także pokazywali i czasem polepszają niż, laparoscopic częściowy nephrectomy. że mechaniczny częściowy nephrectomy był równoznaczny, Podczas gdy tam  był żadny różnica w nowotwór recydywie, specyfik śmiertelności, długości szpitala pobyt lub readmission, mechaniczna technika kojarzył z niskimi całkowitymi komplikacjami i śmiertelnością podczas i po operacją mniej.

Blaszka, która jest dyrektorem wykonawczym usc instytut urologia przy Keck medycyną usc, wierzy dane sugeruje że technika mechaniczny częściowy nephrectomy teraz zostać dowiedzioną w polu.

Nasz nauka pokazuje" go mówi. "że mechaniczny częściowy nephrectomy jest nie tylko bezpieczny, wydajny i także uprzywilejowany podejściu dla taktować małych cynaderek bolaki,"

Cynaderki nowotwór jest wśród 10 pospolitych nowotworów, wpływający 1 w 48 mężczyzna i 1 w 83 kobietach. Według amerykańskiego towarzystwa zwalczania raka tempo cynaderki nowotwór wzrasta od 1990s, ale wskaźnik śmiertelności zmniejszał nieznacznie od tego czasu. Społeczeństwo przepowiada to wokoło 63.000 amerykan diagnozują z cynaderki nowotworem w tym roku.

Źródło: https://www.keckmedicine.org/

Advertisement