Naukowowie są jeden krokiem bliżej do rozumieć autystycznych nieład

Autyzmu widma nieład są heterogenicznym grupą neurodevelopmental nieład, jeden główne właściwości z czego jest uszkadzająca ogólnospołeczna komunikacja. Ale co który niszczy ich ogólnospołeczne umiejętności? zdarza się w pacjentów mózg Według naukowów od uniwersytetów Genewa i Basel w Szwajcaria czyj praca publikuje w natur komunikacjach, wadliwe działanie synaptic aktywność neurony teraźniejsi w nagroda systemu wydają się jest zagrożony. (unige) (unibas) Ustanawiać połączenie między genetyczną mutacją zakłada w ludziach cierpi od autystycznych nieład, awantura synapses i alteracja ogólnospołeczne interakcje, biorą jeden kroka dalszy w zrozumieniu nieład który wpływa więcej niż jeden dziecka w 200 dzisiaj.

W wszystkie ssakach nagroda system jest fundamentalnym móżdżkowym obwodem który wzmacnia pewnych zachowania providing motywację konieczną dla ich osiągnięcia. Rewizja dla jedzenia, uczenie lub emocjonalni zachowania, na przykład silnie łączymy ono. Ostatnio, kilka studia pokazywali że dysfunkcja ten system mógł być przy korzeniem alteracja w ogólnospołecznych zachowaniach typowych autystyczni nieład. Dopaminergic neurony, istotni swój właściwy funkcjonować, byli niewystarczający w ludziach z te nieład które tak gubili wszystkie motywację oddziałać wzajemnie z inny., Ale co są zasadniczymi neurobiological mechanizmami?

Biedna synapse budowa

Opierający się na hipotezie motywacja, chcieliśmy odcyfrowywać rola dopaminergic neurony w ogólnospołecznych interakcjach weryfikować" wyjaśniamy Camilla Bellone, profesor w dziale podstawowi Neurosciences przy unige fakultetem który kierował ten pracę. medycyna, "czy alteracje mogli wyjaśniać pewnych ogólnospołecznych niedobory odmianowych zaludniać cierpieć od autyzmu widma nieład," Robić to studiowali myszy, naukowowie w których, czyj dzwonił gen "Neuroligin 3" tłumił lub aktywność w dopaminergic neuronach ogromnie zmniejszał, po to, aby imitować mutację utożsamiającą w autystycznych ludziach. I w przeciwieństwie do ich counterparts braka interes oddziałać wzajemnie społecznie w odkrywczości i mniej motywaci, te myszy, behawioralni znamiona dobrowolnie znajdujący w niektóre autystycznych jednostkach.

Naukowowie także studiowali synaptic plastyczność myszy (synapses jest częścią który pozwoli one komunikować z each inny). neurony Normalnie, ujawnienie ogólnospołeczna odkrywczość wytwarza synaptic modyfikację która utrzymuje interes i socjalny kontakt. W myszach z neuroligin 3 niedostatkiem, ten plastyczność był dużo mniej teraźniejszości: Synaptic wzmacnienie który wynikał w biednej odpowiedzi nowy bodziec. no miał miejsce,

"obserwowaliśmy ten sam synaptic niedostatek w zwierzętach niesie inną genetyczną mutację także błonie w autyzmu. - na giczoła 3 genie - Ja jest sprawą biedny maturation synapse który, w końcówce, zapobiega dobrego rozwój społecznego, tym samym dodaje Camilla Bellone". Więcej niż 100 genów łączący autystyczni objawy już utożsamiali jak, i dużo one wymagają w synaptic funkcjonować. To wyjaśnia dlaczego ogólnospołeczni nieład są w ten sposób pospolici w autystycznych ludziach.

Lepszy utożsamia lepiej kierować chorobę

Autyzm przedstawia taki różnorodność objawy że ja jest niemożliwy zapewniać wszystkie pacjentów z ten sam traktowaniem. "po to, aby polepszać celów traktowania, ja jest imperatywny klasyfikować behawioralnych nieład dokładnie na podstawie dysfunkcja w pewnych móżdżkowych obwodach i rozumieć ich genetycznego początek," uwydatnia Peter Scheiffele, profesor przy Biozentrum unibas który uczestniczył w ten pracie., Tak, pacjenci z synaptic alteracjami w dopaminergic neuronach muszą reagować pozytywnie terapie celować dokładnie przy wzrastać ich aktywność, podczas gdy te ten sam terapie zostawali nieskutecznymi w innych pacjentach czyj ogólnospołeczni nieład byli należni inny cerebralny dysfunkcja.

Moreover, ponieważ synaptic maturation zdarza się wcześnie w życiu wczesne dokładne przyczyny nieład utożsamia wydajne będą lecznicze interwencje. To jest czemu robią naukowowie w Genewa i Basel: Odszyfrowywać fundamentalnych mechanizmy utożsamiać obiecujących leczniczych cele.

Źródło: http://www.unige.ch/

Advertisement