Badacze studiują use otwierać mózg barierę prowadzący skupiający się ultradźwięk

W pierwszy taki próba kliniczna w Stany Zjednoczone, naukowowie z uniwersytet w maryland szkołą medyczną prowadzi dochodzenie use otwierać mózg barierę prowadzący skupiający się ultradźwięk. (umsom) Próba prowadzi z pacjentami przechodzi móżdżkowego nowotworu operację przy uniwersytet w maryland centrum medycznym (ummc).

Mózg bariera jest specjalizującym się siecią przepływ substancje który w z go i regulować postępuje jako mózg system bezpieczeństwa, pomagać i ochraniać mózg. naczyniasty i komórki mózgowe Podczas gdy ten sieć ochrania mózg, ono także ogranicza lekarki zdolność dostarczać wydajne dawki bojów leki mózg w przypadku raków mózgu które są notorycznie odporni., szczególnie, Ten studium wykonalności i bezpieczeństwo jesteśmy pierwszym krokiem w próbować pokonywać ważną przeszkodę w taktować te śmiertelnych nowotwory.

Zdolność chwilowo niszczyć mózg barierę potencjał dramatycznie zmieniać krajobraz lek dostawa mózg dla wiele chorob, "bez powodować tkankową szkodę" mówi głównego oficera śledczego, Graeme f. Woodworth, MD, profesor neurochirurgia przy, badawczy centrum przy uniwersytet w maryland Marlene i Stewart Greenebaum nowotworu całościowy centrum przy ummc umsom i dyrektorem raka mózgu traktowanie. (umgccc)

"jeżeli pomyślny, ten podejście pozwolił my używać chemoterapię i inne terapie w mózg w sposobach które no są obecnie ewentualni," mówi Dr. Woodworth, zauważa że 98 procentów obecnie zatwierdzeni leki no wchodzić do mózg przez mózg bariery. Jeżeli możemy wybiórczo otwierać mózg barierę, then w przyszłości dawać TARGET143_0_ niskiej dawce potężni leki które prawdopodobnie zrobili traktowaniom i. "mogliśmy,"

Proces wymaga wstrzykiwać mikroskopijnych bezwładnych wypełniających bąble i wtedy oscylować microbubbles z wysoce celować rozsądnymi fala w pacjenta bloodstream, rozciąga naczynie krwionośne ściany tworzyć chwilowych otwarcia. (powoduje one ruszać się powracającego)

Usa Food and Drug Administration (FDA) zatwierdzał próbę kliniczną w Październiku 2017 po tym jak rozwlekły przeglądu proces. Chociaż tam  są jednakowi badawczy studia w Kanada i innych krajach, to był za pierwszym raz FDA zatwierdzał kliniczną naukę używać ten obiecującego podejście i technologię.

Wśród few miesięcy, uniwersytet w maryland badacze oczekują otwierać inną zatwierdzającą próbę kliniczną w której niedawno diagnozował glioblastoma pacjentów przechodzi mózg bariery otwarcie przed traktowaniem z standardową chemoterapią, temozolomide. Ten nowy zwiększający podejście celował tereny dokąd bolak recydywa był najprawdopodobniejsza zdarzać się.

Prawie 80.000 ludzi diagnozują z początkowym rakiem mózgu każdego roku; 26.000 te bolaki są zły. Glioblastoma jest pospolitym typ móżdżkowy nowotwór i śmiertelny. Pacjenci żyją średnia 15 miesięcy po diagnozy; Średni pięcioletni przetrwanie jest tylko 5,5 procentami.

"Glioblastoma jest śmiercionośnym i agresywnym typ rak mózgu, ale traktowanie surowo ograniczał nasz niezdolnością dostawać chemoterapię i inni lecznictwa przez mózg bariery," mówi Kevin j, MD Stewart Greenebaum odróżniający profesor, Marlene i dyrektor w onkologii. Cullen, przy umsom umgccc. "Dr. Woodworth's nauka jest znacząco pierwszym krokiem w znajdować skutecznego sposób zarządzać lek terapie które ulepszali pacjent jakość życia i wzrastali ich przetrwanie."

W początkowej nauce, badacza plan zapisywać się up to 15 pacjentów z podejrzanym glioblastoma, agresywny móżdżkowy nowotwór który przechodzi operację przy ummc usuwać ich bolaka.,

Ranek dołączona operacja przechodzą standardowego obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) obraz cyfrowego jako część preoperative procesu planowania, pacjenci. Prowadzą ten mri, lekarki celują precyzyjnego region wśród bolaka z ultradźwiękiem, podczas gdy wstrzyknięci microbubbles są cyrkulacyjni wśród bloodstream. Microbubbles oscylują wśród ultradźwięku pola powoduje chwilowych otwarcia w ścianach móżdżkowi naczynia krwionośne i pozwoli mri kontrasta agenta przepustka w móżdżkową tkankę, gadolin. Mri obraz cyfrowy dokumentuje zakres wtedy uzupełnia, który niszczył mózg bariera.

Dane od mri używają w systemu dzwoniącym intraoperative stereotactic nawigacja - postępowy 3D-guidance system który precyzyjnie lokalizuje bolaka wśród mózg. Badacze także surowo egzamininują tkankę i innych skutki od skupiającej się ultradźwięk procedury która usuwał studiować potencjalny leczniczego po operaci.

W ten początkowej próbie narosła kwota kontrasta ulepszenie wśród bolaka provided skupiającą się ultradźwięk procedurą może pomagać 3D nawigaci podczas operaci, według Dr. Woodworth. "standard opieka no zmienia w odniesieniu do chirurgicznie procedury. Functionally wzrastamy kwotę nawigacja dane dostępni chirurg," mówi.

Dr. Woodworth notatki że zakłócenie w mózg barierze no jest stały, trwać wokoło cztery, sześć godziny.

Próba kliniczna sponsoruje InSightec który rozwijał prowadzącą skupiającą się ultradźwięk technologię która używa w nauce., Neurosurgeons przy ummc także używają ten technologię taktować pacjentów z neurologicznymi warunkami tak jak istotny drżenie i Parkinson choroba latter jako część klinicznej badawczej nauki.

Prowadzący skupiający się ultradźwięk trzyma wielką obietnicę w taktować różnorodność stany medycznych," mówi umsom dziekanu e. Albert Reece, MD, PhD, MBA, wiceprezydent wykonawczy dla medycznych spraw przy UM Baltimore i John z i altanka odróżniający profesor "od nowotworu Parkinson choroba". Akiko k. "nasz naukowowie są wiodącymi ważnymi badawczymi studiami i są przy przodem wysiłki ustalać jak ten nowa technologia może używać zapewniać lepszy traktowania dla pacjentów."

Źródło: https://www.umms.org/umgccc/news/2018/scientists-conduct-first-fda-approved-study-of-focused-ultrasound-blood-barrier

Advertisement