Badacze utożsamiają geny odpowiedzialnych dla odziedziczonego nowotworu piersi w nigeryjskich kobietach

Pierwszy raz, DNA przyczyniający się subsaharyjskimi afrykańskimi kobietami gruntownie oceniał z nowatorską genomics technologią w wysiłku rozumieć genetyczne bazy dla nowotworu piersi w afrykańskich populacjach.

Afrykanina i amerykanina afrykańskiego pochodzenia kobiety są prawdopodobne niż kobiety inni rodowody rozwijać i umierać od negatywu nowotworu piersi. W Sierpień 21 zagadnieniu czasopismo kliniczna onkologia, 2018, wielonarodowy zespół badaniowy utożsamiają geny odpowiedzialnych dla odziedziczonego nowotworu piersi w nigeryjskich kobietach.

Nigeryjska nowotwór piersi nauka, zasadzona w Ibadan, południowo-zachodni Nigeria, był w polu dla więcej niż 20 rok. Podczas ten okresu, nowotworu piersi padanie przez cały kraju równomiernie wzrastał.

"to jest pierwszy nauka używać przepustowości genomic analizę afrykańskie kobiety," powiedział naukę autor Olopade Olufunmilayo, MD, Walter l Palmer odróżniający usługowy profesor medycyny i ludzkie genetyka., dyrektor centrum dla klinicznych nowotwór genetyka i stowarzyszony dziekan dla globalnych zdrowie przy uniwersytetem chicago.

Opierają się na najnowocześniejszych genomic technologiach, dwa rzeczy byli" Claire królewiątkiem, PhD, amerykańskim towarzystwa zwalczania raka profesorem medycyny i genomów naukami "jasnym," dodającym ", przy university of washington w Seattle. "ryzyko nigeryjskie kobiety które niosą mutacje w nowotworów piersi genach są wysocy niż ryzyko kobiety w usa z mutacjami w ten sam genach. I odziedziczony nowotwór piersi bawić się dużego rola w sumarycznym występowaniu nowotwór piersi w Nigeria porównywał usa"

Nauka zapisywał się 1.136 kobiet z najeźdźczym nowotworem piersi i 997 kontrola -; Kobiety jednakowi wieki i dziedzictwo które no mieli nowotworu piersi. Choroba daleko bardziej posuwał się naprzód przy diagnozą w usa z 86 procentami pacjenci które w pełni oceniali diagnozują przy sceną 3 lub sceną 4. lub. niż,

Prawie diagnozował z negatywu nowotworem piersi połówka pacjenci (46 procentów) (bolaki które brakują estrogenów receptory, progesteronów receptory i ludzkich naskórkowatych wzrostowego czynnika receptory,). To jest agresywny nowotworu piersi podtyp, prawdopodobny mieć z biedną prognozą, wyrównywał w zamożnych krajach.

Dla ich nauki "dziedziczył nowotwór piersi w nigeryjskich kobietach," autory uporządkowywali 25 genów kojarzących z narosłym ryzykiem nowotwór piersi i utożsamiali wszystkie szkodliwe mutacje w each tamte geny.

Zakładają że jeden z osiem nowotworów piersi w nauce powodował odziedziczoną mutacją w jeden cztery te geny. Mutacje w brca1 i brca2 byli najwięcej błonia, podążać palb2 i tp53 (7 procentów pacjenci) (4 procentu) (1 procent) (0,4 procentu).

Pacjenci z brca1 lub tp53 mutacjami diagnozowali przy młodymi wiekami niż kobiety z innymi mutacjami. Podły wiek przy diagnozą dla wszystkie skrzynek w nauce był 47,5 rok, ale brca1 przewoźniki diagnozowali przy średnim wiekiem 42,6 roku. Pacjenci z tp53 mutacjami byli diagnozujący nawet wcześni, przy średnim wiekiem 32,8 roku.

"Genomic uporządkowywać utożsamiać kobiety przy niezwykle wysokiego ryzyka nowotwór piersi mógł być wysoce nowatorskim podejściem dostosowywający zarządzanie ryzykiem i ratowanie interwencje," autory napisali. Dają limitowanym traktowanie zasobom dostępnym w ten położeniu, "zapobiegania i wczesnego wykrycia usługa muszą celować te ryzyko kobiety."

Podążać - up na nauce Ibadan drużyna już rozwijał przepowiednia modela dla nowotworu piersi w nigeryjskich i subsaharyjskich innych afrykańskich kobietach które są, na średnia, więcej niż 10 rok młode niż amerykańskie kobiety gdy diagnozują., Ten proroczy model może utożsamiać jednostki przy wysokiego ryzyka nowotwór piersi, dostosowywać inwigilację i sugerować redukcj strategie.

Tam  jest nagła potrzeba adresować "poszerzać globalne różnicy które nieproporcjonalnie wywierają wpływ kobiety afrykański rodowód, w nowotwór piersi śmiertelności" autory napisał. Nowotwór piersi wśród amerykanina afrykańskiego pochodzenia i nigeryjskich kobiet jest dobrowolnie negatywem w innych populacjach dla powikłanych powodów które zostają biednie rozumiejącymi. niż Dawać potomstwom starzeje się przy diagnozą w Nigeria, skupia się na genetycznie wysokiego ryzyka kobietach mógł autory sugeruje, "znacznie zmniejsza przedwczesną śmiertelność od nowotworu piersi."

"ja może wydawać się paradoksalnym stosować niedawną technologię w surowo ograniczających położeniach," autory dodają, "ale w rzeczywistości rozwiązanie napady problemowy… Kobiety z niezwykle wysokiego ryzyka nowotwór piersi należny mutacje w te genach mogą utożsamiający inexpensively i jednoznacznie zmniejszać nowotworu ryzyko, i oferować interwencje."

"Coordinating nasz drużyny klinicyści, naukowowie i społeczności starsze osoby w Nigeria był żadny małym wyczynem, ale dostać pracę robimy pomimo zasobów przymusów," powiedział Adeyinka Falusi, PhD, profesor, instytut i szkolenie dla postępowego badania medyczne w szkole wyższa medycyna, hematologia i l'oreal/unesco laureat, uniwersytet Ibadan.

"jako najważniejsza instytucja w Nigeria zostaje zawinionym rozmieszczać nauka i technika ulepszać zdrowie afrykanie na kontynencie uniwersytet Ibadan i przez cały diaspora," powiedział. "lekcje uczyli się w Nigeria mogą przenoszący z powrotem niscy zasobów położenia w usa i innych krajach."

Źródło: http://www.uchospitals.edu/

Advertisement