TB Alliance zapoczątkowywa SimpliciTB badać jeżeli nowy leka reżim może taktować najwięcej typ gruźlica

TB Alliance zapoczątkowywał kluczową próbę kliniczną, SimpliciTB (wymawiający: Pszczoła), to ocenia czy nowy leka reżim może taktować najwięcej typ gruźlica (TB) wliczając odpornego TB szybko i efektywnie niż dostępny obecnie traktowania. (mdr-tb) Pierwszy pacjenci zapisywali się przy obywatela centrum dla gruźlicy i płuca choroby w Tbilisi, Gruzja. SimpliciTB oczekuje zapisywać się 450 ludzi z TB, zawiera up to 150 z mdr-tb przez 26 centrów, Azja, Europa i ameryka łacińska przynajmniej w 10 krajach w Afryka.

SimpliciTB bada skuteczność czteromiesięczny traktowanie z BPaMZ reżimem, składać się z leka bedaquiline, pretomanid, moxifloxacin i pyrazinamide, w ludziach z wyczulonym TB. Wyniki porównują przeciw standardowemu sześciomiesięcznemu traktowanie reżimowi isoniazid, rifampicin, pyrazinamide i ethambutol, ustalać (hrze) czy BPaMZ może być sprawnie skracać trwanie terapia dla wyczulonego TB tercja.

Próba także ocenia BPaMZ's potencjał taktować mdr-tb w sześć miesiącach. Obecnie, traktowanie dla odpornego TB jest niezwykle komplikujący, drogi i rozwlekły, wymagający szeroką rozmaitość medycyny które osłabiających efekty ubocznych, mogą zawierać injectable leki i zarządzają dla, dziewięć miesięcy, dwa długich, rok lub. Dzisiaj, ludzie z mdr-tb często iść bez leczenia, i tamto które otrzymywają traktowanie o połówce tylko leczy.

"gdy opór aktualni TB traktowania kontynuuje rosnąć, potrzebujemy przedstawiać oralnych leków reżimy które mogą taktować każdy osoby z TB w sześć miesiącach lub less, niezależnie od ich oporu profilu," powiedział Mel Spigelman, prezydent i dyrektor generalny TB Alliance. "jeżeli sprawdzony pomyślny w SimpliciTB BPaMZ reżim reprezentował ważnego kroka w kierunku ten celu."

BPaMZ reżim poprzednio studiował w fazie 2b nauka dzwoniący nc-005, w której rozjaśniali TB bakterie od ich płuc ludzie z mdr-tb które taktowali z BPaMZ reżimem up to trzy czasu TB szybkiego niż wyczulonego pacjenta taktującego z standardowym traktowaniem. (hrze) Nc-005 był ośmiotygodniowym próbą prowadzącym przy 10 miejscami przez Uganda, Południowa Afryka i Tanzania. SimpliciTB buduje na te wynika, badający BPaMZ nad długim trwaniem przez więcej miejsca, i wyczulonemu i mdr-tb.

Według światowej organizaci zdrowia gruźlicy niedawnego globalnego raportu, tam  jest narastający opór który znaczy dostępni leki choroba zostać śmiertelną i trudną taktować. WHO kosztorysy które 600.000 nowymi sprawami w 2016 z oporem rifampicin-the byli najwięcej wydajnego linia leka tam --Z czego 490.000 mdr-tb.

Źródło: https://www.burness.com/

Advertisement