Nyu Langone Brooklyn oferuje postępową pomagającą operację funda kompleksu ruptury

Najwięcej ludzi powstrzymywają się od dzwonić uwagę niezwykły spęcznienie w ich niskim podbrzuszu. Ale ja mógł być potencjalnie niebezpieczny warunkiem który potrzebuje dyskutującym z twój lekarką natychmiast.

Ruptury zdarzają się nagle gdy sekcja jelita, tłusta tkanka w dwukropku lub część żołądek i pęcherzowy sterczy przez otwarcia lub słabości w brzusznej ścianie.

Ruptury mogą być niezwykle osłabiające i bolesny, szczególnie, warunek który wymaga przeciwawaryjną operację, "gdy zostać podwiązanymi" mówi Sharique Nazir, MD, uczęszczający mechanicznego i postępowego laparoscopic chirurga przy nyu Langone Brooklyn. "konwencjonalna operacja może zmniejszać ruptury występ lub pchać je z powrotem na miejscu. Ja jest prawdziwym pospolitym procedurą; Ale także jeden mały opowiadający o operacjach."

Martin b, aktor, znoszący ból i nabrzmiałość w jego., dobro pachwina dla kilka miesięcy podczas gdy robić filmowi. (co pytali że jego nazwisko trzymał od ten opowieści) Ultradźwięk wyjawiał wielką rupturę, którą naprawiał w Styczniu Dr. Nazir.

"jak tylko mój rupturę naprawiającą, i czujący jak nowa osoba," mówi. "ja zrobił dużej różnicie."

Prashant Sinha, MD, szef operacja przy nyu Langone Brooklyn, wskazuje out że wiele pacjenci z powikłanymi rupturami boją się operację. Polegają na chwilowych rozwiązaniach jak trusses" on mówją. ", które tylko pomagają krótkoterminowemu," "Laparoscopic i pomagać chirurgicznie techniki zapewniają wydajną, stałą ulgę. W rękach nasz doświadczeni chirurdzy, pacjenci mogą wracać normalne aktywność w żadny czasie."

Dr. Nazir wskazuje out że fascia silna tkanka która trzyma ciało wpólnie warstwa, normalnie, może osłabiać od operaci lub innych przyczyn wliczając fizycznego urazu, biednej diety, ciężaru zysku, brzemienności, przesadnego kasłać i zaparcia ciśnieniowej, poprzedzającej.

Pospolici typ ruptura są w pachwinie, w wczesnym chirurgicznie miejscu, w pępku, w udowej arterii kanale w górnym udzie i w blendzie, (pachwinowej) (incisional) (pępkowym) (udowym) (hiatal). Ponieważ ruptury często zdarzają się w ciasnych przestrzeniach, naprawiać dziury lub słabości w brzusznej ścianie musi robić delikatnie unikać krzywdzić otaczającą sieć nerwy i tkanki.

Co jest zagrożony?

Dorosli które jest z nadwagą i tamto które niosą ciężkich ładunki są przy wysokiego ryzyka dla ruptury. Nagli pokrętni ruchy lub zmiana kierunek mogą prowadzić fascial łzy as well as uraz miękka tkanka, mięsień i ścięgnowi doczepiania.

W dodatku, niektóre dzieci są urodzeni z rupturami, i tam  jest silny genetyczny predyspozycja warunek.

Małe ruptury no mogą potrzebować bezpośrednią operację ale muszą monitorujący ostrożnie. Niektóre hiatal ruptury mogą kierujący z dietą i lekarstwem załagadzać gastroesophageal reflux chorobę, także znać jako GERD, ale jeżeli problem upiera się, operacja może być konieczna.

"usługa ruptury centrum może robić dużej różnicie w pacjenta doświadczeniu i długoterminowego wynik," mówi Dr. Sinha. Jesteśmy sprawnie zapewniać pacjentów wysoki poziom i. "zaprzestanie, cukrzycy opiekę, ciężar stratę i fizyczną terapię dla dymić wliczając programów pre-, szpieg poparcie"

Źródło: https://nyulangone.org/

Advertisement