Tworzyć rytuały honorować nieboszczyka przy opiek udostępnieniami

Jeden jeden, ich imiona recytował jako członkowie rodziny trzymał mocno jeden - another ręki i po cichu płacze.

Siedemnaście kobiet i mężczyzna umierali wśród past roku przy szarymi zdrowie & rehabilitacją, 58 łóżek karmiący dom. Dzisiaj, ich życia one honorowali i straty one doświadczali tamto które dbali dla one uznani.

Śmierć i swój kamrat, żal, dogłębną obecność w opiek udostępnieniach. Mieszkanowie mogą budzili się jeden ranek znajdować someone zobaczyli każdy dzień w jadalni iść. Karmiący pomocnicy mogą przyjeżdżać przy pracą znajdować pustego łóżko, zajmującego the day before someone pomóc dla miesięcy.

Ale przypływy które pluskoczą przez te instytucj emocja rzadko otwarcie uznają.

"długookresowi opieka administratorzy przeglądają śmierć jako coś który można niepokoić mieszkanów," powiedzieli Dr. Toni Mila, profesor epidemiologia i biostatistics przy uniwersytetem Gruzja. "w ten sposób, drzwi zamykają gdy someone przechodzi daleko od, i ciało toczy discretely out plecy na nosze na kółkach. Ja jest jak ten osoba nigdy istniejąca."

Przy szarym Health nabożeństwem żałobnym na ten ciepłym, słoneczny dzień zaświecał dla each osoby która umierał., świeczka Błysnący obok w wideo prezentaci. ich wizerunki młodzi i wibrujący -, wtedy stary i kurczący się - "nasz nasi bliscy kontynuują żyć dalej w wspominkach w twój sercach," Rev. Steve Johnson, pastor Bradley kościół baptystów, powiedział od podium.

Tuziny członkowie rodziny zbierali outside, each mienie biały balon. Przy obliczeniem trzy przychodził uwolnienie. Płacze "kocham ciebie" odbijający się echem gdy grupa obracał ich twarze niebo.

Mily chcą widzieć żałobę otwarcie uznającą przy udostępnieniami przez cały Gruzja kończyć co dzwoni "otaczająca strata i śmierć w długookresowej opiece "cisza. Po głębokie dyskusje z pracownikami, mieszkanami i członkami rodziny przy dziewięć udostępnieniami w środkowy Gruzja więcej niż 70, tworzył dwa podręcznika na i jest gotowość do oferować edukacyjnych konwersatoria "najlepsza praktyka w żałoby opiece" i pięcioliniowy szkolenie w tuziny karmiącym stwarza ognisko domowe żywe siedziby przez stan i pomagał.

"Dr. Mila praca jest niesamowicie znacząco" i potencjał łagodzić życia cierpienie, powiedział Amanda Lou newton, służby socjalne lider zespołu przy hospicjumem północnego wschodu Gruzja centrum medyczne.

Brzemienne reakcje strata i śmierć są pospolite wśród karmiących asystentów i inny personel w opiek udostępnieniach, badanie pokazuje. Gdy uczucia no uznają, żal może iść metro i prowadzenie gospodarz objawy fizyczni i psychologiczni, wliczając depresji, oddalenia i burnout.

Joanne Braswell, dyrektor służby socjalne przy szarymi zdrowie, pamięta mieszkana z intelektualnymi kalectwami cicho patrzeje magazyny które zostawali w Braswell's biurze dzień dużo. Przez czas dwa kobiety zostać zakończeniem i Braswell kupował osiadłe małe przekąski i prezenty.

"jeden dzień, przychodziłem wewnątrz pracować i mówili ja umierał. I chciałem płakać, ale no mogłem," Braswell przywoływałem, odbijający na jej szoku, robić wspominkami jej córki przedwczesna śmierć bolesny kilka rok wczesny. Ja obiecywałem nigdy znowu dołączam anyone jak to. "[zostać]" Od tego czasu, gdy mieszkanowie aktywnie umierają, "ja znajduję ciągnie daleko od," powiedział.

Sylvia McCoullough, 56, przychodził szarego Health pamiątkowa ceremonia dla jej ojca, Melvin Daniels który umierał na Kwietniu 19 przy wiekiem 84.,

Dwa roku wczesny, nie długo przed jej matka przechodząca daleko od, McCoullough uświadamiał sobie że jej ojciec demencję. "był silny jeden w nasz rodzinie. … zawsze wziąć opiekę my," powiedział, wyjaśniający że jej ojca halucynacje i zamieszanie trząść ona jej podstawa.

"płaczę cały czas," McCoullough kontynuowałem, patrzejący martwiący. "ja jest jakby gubję bez mój tata i mamy." Ale Gray ceremonia, powiedział, przynosząca niektóre pociesza.

Edna Williams, 75, był wśród tuziny mieszkanów przy wydarzeniem, siedzi cicho w jej wózku inwalidzkim.

"kocham przywoływać wszystkie ludzi które przechodzili daleko od przez roku," powiedziałem Williams, który wysyła współczucie karty członkowie rodziny każdy czas uczy się mieszkana podobna śmierć. Na te okazjach, Williams powiedział, głęboko wpływa. "iść mój pokój" i "zrzuca mój swój intymne łzy" i czuje "smucenie dla co rodzina mimo to iść," powiedział.

Edna Williams jest mieszkanem szara rehabilitacja w & zdrowie szarość, dziąsłach i poprzednim poświadczającym karmiącym asystencie w pomagającym utrzymanie domu w jej mieście rodzinnym Statesboro., dziąsła. Gdy mieszkaniec przy szarymi zdrowie umiera, Williams wysyła ich rodzinne współczucie karty które podpisywać pyta personelu i mieszkanów, - pozwalać ich rodziny znać, "że naprawdę rozumiemy i" mówi. (Grant Blankenship dla khn)

Cathy bas i wnuczka niebiański Melton uczęszczaliśmy żałoby ceremonię & rehabilitację w wspominaniu basu brat przy szarymi zdrowie, tymotki Marion Sanders. (opuszczać) "brakuję on każdy dzień," mówi. (Grant Blankenship dla khn)

Spierzchnia Nelson, szary Health administrator, ustanawiał kilka polisy które poleca jako najlepsza praktyka mily żałoby przewdonik. Wszystkie członel personelu uczą co robić gdy mieszkaniec umiera. Gdy ewentualny, zachęcają uczęszczać miejsc funerals. Każdy śmierć uznaje wśrodku budynku, raczej niż chujący daleko od.

Jeżeli jeden jego członel personelu wydaje się zakłopotanym, wychodziłem one, znajduję, opowiadam one i pytam" Nelson powiedziałem. "jak mogę pomagać one z uczuciami mogą mieć,"

Inni najlepsza praktyka zawierają ofiary poparcie rozpaczać, rozpoznawać mieszkaniec żałoby potrzeby i mieć protokół w opieka planach przygotowywać bodies dla definitywnego viewing mieszkanów i krewnych denat.

Niektóre udostępnienia iść dalej i tworzą unikalnych rytuały. W jeden Gruzja karmiącym domu, członel personelu ręki nacierają z istotnymi olejami po mieszkana śmierci, Mila powiedział. W Ontario, Kanada, St. Joseph centrum zdrowia Guelph trzyma "błogosławieństwo obrządkowy" w pokojach dokąd ludzie przechodzą daleko od.

Piętnaście mil zdala od szarość, w Macon, dziąsła., Tom Rockenbach biegają Carlyle miejsce, ekskluzywna łatwość z cztery poziomami opieka: Niezależny utrzymanie, pomagający utrzymanie, pamięci opieka i wykwalifikowane pielęgnacj usługa. Całkowicie, wokoło 325 seniorów żyją tam. W zeszłym roku, 40 umierali.

"no opowiadaliśmy mnie dosyć gdy someone przechodzi tutaj; No mamy formalnego sposobu wyrażać żal jako społeczność," Rockenbach powiedział, dyskutujący co uczył się po tym jak mily organizowali słuchające sesje dla personelu i mieszkanów. "tam  są rzeczy myśleć nas mogłem robić lepiej."

Gdy śmierć zdarza się przy ten kontynuuje opieki emerytura społecznością, elektryczna świeczka zaświeca w bawialni, dokąd ludzie iść podnosić up ich poczta. Jeżeli tam  jest klepsydra, ono umieszczał w medytacja pokoju z a w książce, często w której pisać komentarzach mogą ludzie.

Od pracować z milami, Rockenbach zapalonego docenienie dla wpływu śmierć i strata. Teraz considering zaczynać grupy pomocy dla pięcioliniowego i gościć śmiertelnej kawiarni dla mieszkanów dokąd "ludzie mogli przychodzić słuchać co, jak inni ludzie iść i dostać przez go."

Tom Rockenbach jest dyrektorem wykonawczym Carlyle miejsca starsza żywa łatwość w Macon, dziąsła. (centrum) Rockenbach considering zaczynać grupy pomocy dla pięcioliniowego i gościć śmiertelnej kawiarni dla mieszkanów dokąd "ludzie mogli przychodzić słuchać co, jak inni ludzie iść i dostać przez go. " (Grant Blankenship dla khn)

Tameka Jackson, koncensjonowana praktyczna pielęgniarka która pracuje przy Carlyle miejscem dla osiem rok, zostać zrozpaczonym po tym jak śmierć jeden mieszkaniec w jego 90s, z którym rósł zakończenie.

Byliśmy dwa grochami w strąku," powiedział, "ja i on" przywołuje mężczyzna ciepło sens humor i.

Przez czas stary człowiek zwierzał się w pielęgniarce że był zmęczony utrzymanie ale trzymać dalej ponieważ no chciał członków rodziny cierpieć. "mówił ja wszystkie rodzaje rzeczy martwić się wokoło no chciał jego rodziny," Jackson powiedział. "w sposobie zostać jego przyjacielem, jego pielęgniarką i jego konfidentką, wszystko w jeden."

Jeden ranek, zakłada jego pokój był naga: Umierał noc przed, ale nikt myśl dzwonić ona. Jackson oczy wypełniali z łzami gdy przywoływał ona krzywdzić. "jestem modlenia osobą, i musiałem pytać bóg widzieć ja przez mnie," powiedział. "zna zakładam wygodę w nim znałem ja szczerze kochał on."

Jan osiąga szczyt, 81, rozdawał z żalem wewnątrz różny rodzaj Maj: Jej mąż, David płocha ostatnio ruszał się Carlyle miejsca pomagająca żywa sekcja od ich utrzymania mieszkania sygnalizuje końcówkę ich czas żyje wpólnie., która wartko posuwać się naprzód Parkinson chorobę,

Jak inni ludzie przy Carlyle miejscem, szczytowym mnóstwo przystosowywać robić gdy ruszał się w łatwość pięć rok temu po tym jak jej pierwszy mąż umierał. "udziały ludzie tutaj przychodzili tutaj od gdzieś innego i dawać up ich stwarza ognisko domowe, ich przyjaciele i ich społeczności po śmierci współmałżonek, często," osiąga szczyt powiedział. "jak tylko ty jesteś tutaj, strata - lub twój swój lub ktoś inny - jest wokoło ciebie nieustannie."

Ono zakłada David czyj, który pierwszy żona umierał rak mózgu i opisuje jako miękka część," kręcenie, "cukierki, mędrzec. Zanim poślubiali, opowiadali otwarcie o jaki nieatutowym i szczycie naprzód, obiecywaliśmy jej nieśliśmy dalej.

"nikt może zatrzymywać zawał serca który towarzyszy stratę," ale "mój przyjaciele i rodzina wciąż potrzebuje ja," powiedział.

W opóźnionym Maju, David podtrzymywał surowego obrażenie głowy i umierał. po spadać Brakuję on ogromnie" napisał w emailu szczyt. "gdy byliśmy bardzo szczęśliwi wpólnie," "robię as well as mogę."

Khn's sprawozdanie te tematy wspiera podstawą, podstawą i obraz cyfrowy podstawą John a. Hartford, Gordon i Betty Moore

Kaiser zdrowie wiadomośćTen artykuł przedrukowywał od khn.org z pozwoleniem od Henry j. Kaiser rodziny podstawy. Kaiser zdrowie wiadomość, editorially niezależny serwis wiadomości, jest programem Kaiser rodzinna podstawa, nonpartisan opieki zdrowotnej polisy organizacja badawcza unaffiliated z Kaiser Permanente.

Advertisement