Badań przedstawień nowy sposób celować lek dostawę dla raków mózgu

Osoby brainstem kontroluje niektóre ciało znacząco funkcje wliczając kierowego rytmu, oddychania, ciśnienia krwi i łykania. Bolaka przyrost w ten części mózg jest tym samym dwa razy równie niszczycielski. Nie tylko niszczyć zasadnicze funkcje może taki przyrost, ale działać w ten terenie jest w ten sposób ryzykowny, wiele medyczni profesjonaliści odmawia rozważać je jako opcja.

Nowy, interdyscyplinarny badanie w waszyngtońskim uniwersytecie w st ludwiku, pokazywał sposób celować lek dostawę ten teren zwiększający nowatorską technologią mózg właśnie używać nieinwazyjne miary: Skupiający się ultradźwięk.

Badanie komes od lab Hong Chen, asystent profesora biomedyczna inżynieria w szkole i asystent profesora, inżynieria & stosować nauka napromienianie onkologia przy waszyngtońską uniwersytecką szkołą medyczną. Chen rozwijał nowatorskiego sposób w którym ultradźwięk i swój kontrasta agent -- Składać się z malutcy bąble -- Może dobierać do pary z intranasal administracją kierować leka brainstem.

Badanie, będzie w Sept. 28 zagadnieniu czasopismo kontrolowany uwolnienie i który publikowali online ten tydzień także zawierać fakultetowi od Mallinckrodt instytutu radiologia działu pediatrie przy szkołą medyczną wraz z departamentem energetyki, środowiskowa, chemiczna inżynieria w szkole, i.

Ten technika może przynosić medycynie jeden kroka bliżej do leczyć opierać się choroby tak jak rozproszeni nieodłączni pontine glejaki (DIPG), dzieciństwo móżdżkowy nowotwór z pięcioletnim przetrwania tempem niewielki dwa procentu, posępnie prognoza która zostawał niewymienioną nad past 40 rok. (dodawać perspektywę pospolity dzieciństwo nowotwór, ostra lymphoblastic białaczka, pięcioletniego przetrwania tempo prawie 90 procentów).

"każdego roku w Stany Zjednoczone są nie więcej, tam  niż 300 skrzynek," Chen powiedział. "wszystkie pediatryczne choroby są rzadkie; Szczęśliwie, to jest even more rzadki. Ale no możemy liczyć liczby w ten sposobie, ponieważ dla dzieciaków niszczycielski jest, ono." które ten chorobę i ich rodziny

Chen technika łączy skupiającego się ultradźwięk z IntraNasal dostawą, (fusin). Intranasal dostawa bierze przewagę unikalna własność powonieniowi i trigeminal nerwy: Mogą nieść nanoparticles bezpośrednio móżdżkowy, obchodzący krwionośną móżdżkową barierę, przeszkoda narkotyzować dostawę w mózg.

Ten unikalny potencjał intranasal dostawa demonstrował w zeszłym roku autorami Ramesh Raliya i Pratim, badacz, Biswas, pomocniczy rektor i krzesło inżynieria, departament energetyki Stanley Lopata profesor w ich 2017 publikaci w naukowych raportach i Lucy środowiskowa & chemiczna, &.

"przy początkiem no mogłem nawet wierzyć to, mogłem pracować," Hong powiedział dostarczać leki intranasally mózg. "myśleć nasz mózg w pełni ochraniam. Ale te nerwy właściwie bezpośrednio łączą z mózg i zapewniają bezpośredniego dostęp mózg."

Podczas gdy nosowa móżdżkowa lek dostawa jest ogromnym krokiem naprzód, ono no jest mimo to ewentualny celować leka określony obszar. Chen ultradźwięku celująca technika adresuje ten problem.

Gdy robić ultradźwięku obrazowi cyfrowemu kontrasta agent używać główna atrakcja wizerunki komponuje microbubbles. Once wstrzykują w bloodstream microbubbles zachowywają się jak czerwone komórki krwi, przetrawersowywa ciało jako kierowe pompy.

Jak tylko dosięgają miejsce dokąd ultradźwięk fala skupia się, robią coś niezwykłemu.

"zaczynają rozszerzać i skracać," Chen powiedział. Gdy w ten sposób, postępują jako pompa otaczający naczynia krwionośne as well as perivascular przestrzeń -- Astronautyczny otaczanie naczynia krwionośne.

"rozważa naczynia krwionośne jak rzeka," Chen powiedział. "konwencjonalny sposób dostarczać leki jest wywalać one w rzece." W innych częściach ciała banki rzeka są trochę "przeciekający," Chen powiedział, pozwolić leki przeciekać w otaczającą tkankę. Ale krwionośna móżdżkowa bariera zapobiega ten przeciek w mózg młodzi pacjenci tak jak tamto z z dipg, szczególnie., która tworzy ochronną warstwę wokoło naczyń krwionośnych w mózg,

"dostarczamy leka od nosa bezpośrednio na zewnątrz rzeki," Chen powiedział "w perivascular przestrzeni", ".

Wtedy microbubbles zaczynają rozszerzać i skracać. jak tylko ultradźwięk stosuje przy móżdżkowym trzonem, Oscyluje microbubbles pchają i ciągną, pompujący leka w kierunku brainstem. Ten technika także adresuje problem lek toksyczność -- Leki iść bezpośrednio mózg zamiast rozprowadzać przez całego ciała. We współpracy z Yongjian Liu i Juan Tai, profesor nadzwyczajny radiologia, profesor nadzwyczajny radiologia, Chen używał pozytron emisi tomografię weryfikować (zwierzę domowe obraz cyfrowy) że tam  był minimalny akumulacja zarządzający nanoparticles w ważnych organach wliczając płuc, wątróbki, śledziony, cynaderki i serca.

Do tej pory, Chen lab miał sukces używać ich technikę dla dostawy złociści nanoclusters robić drużyną prowadzącą Liu w myszach.

"kolejny krok jest demonstrować leczniczą skuteczność fusin w dostawie chemoterapia leki dla traktowania dipg," powiedział Dezhuang Ye, wiodący autor papier który jest Chen magistrant/magistrantka od działu budowa maszyn & materiał nauka., Lab także zespalał się up z Biswas rozwijać nowego aerosolowego nosowego doręczeniowego przyrząd ważyć up technikę od myszy wielki zwierzę model.

Chen lab kolaborował na ten badaniu z pediatrycznym onkologiem Joshua Rubin, MD, PhD, profesor pediatrie przy szkołą medyczną która taktuje pacjentów przy st ludwika Children szpitalem. Chen powiedział drużynowe nadzieje tłumaczyć znalezienia ten nauka w próby kliniczne dla dzieci z dipg.

Tam  są szykany naprzód, ale Chen wiar badacze potrzebują kontynuować wprowadzać innowacje jeśli chodzi o rozwiązywać taki trudnego problem taktujący dipg jak.

Celująca inspiracja

Hong Chen lab kolaborował z Joshua Rubin, MD, PhD, profesor pediatrie przy szkołą medyczną na ten badaniu. I ja wszystko zaczynał z kilka kolegami opowiada jeden dzień:

"mój praca w ten polu zaczynać z rozmową z on," Chen powiedział. "powiedział, "zadziwia, to był perfect techniką dla taktować ten śmiertelną chorobę." Bez on wskazywać ja w ten kierunku, prawdopodobnie no znałem ten zastosowania istniejącego.

"który jest dlaczego rozważam waszyngtońskiego uniwersyteckiego środowisko i szkoły, inżynieria & stosować nauka, w ten sposób unikalnej. Ja zapewnia ci tak dużo sposobność pracować z ludźmi od różnych tło. Ja pozwolił ja rozszerzać mój badawczego zakres i być sprawnie pracować na clinically istotnych pytaniach."

Źródło: https://source.wustl.edu/2018/09/focused-delivery-for-brain-cancers/

Advertisement