Nauka: Biedni starzy amerykanie najprawdopodobniejsi polegać na recepturowych opioids

Wśród starych amerykan biedni są najprawdopodobniejsi używać recepturowych opioids, według uniwersyteta przy bawolią nauką providing nowych wgląd w unexplored kontury opioid kryzys.

Nauka także podnosi znacząco pytania o dostępie bólowe zarządzanie opcje dla pokrzywdzony losowo w aktualnym klimacie opioid epidemia. "bieda wokoło dwoistego tempo porównującego zamożne grupy opioid use," mówi Hanna Grol-Prokopczyk, asystent profesora w ub's socjologii dziale i nauka autorze. "bieda jest ones które nieproporcjonalnie polegali na te lekarstwach -- I ja no jest zawsze łatwy dla one wyłaczać inni sposoby rozdawać z chronicznym bólem."

Grol-Prokopczyk, ekspert w chronicznym bólu, mówi bieda jest mniej zdrowa niż populacja ogólna i doświadcza więcej ból, ale jej znalezienia które skupiali się na przedawnionym use, nie niewłaściwe używanie opioids, wskazują to dla ten sam nawet bolą poziom bieda byli prawdopodobni używać recepturowych opioids.

Mały badanie na opioid use skupiał się specyficznie na starych dorosłych pomimo ich wysokich wskaźników opioid use i chroniczny ból, stosunkowo. Niektóre studiuje, bez wyjaśnienia, wyklucza dorosłych nad 65 całkowicie.

"utożsamiać grupy afektowane opioids jest znacząco ponieważ tam  są długookresowi ryzyko od opioids nawet gdy używać dokładnie jak przepisujący," mówi. "te zawierają narosłego ryzyko depresja; Ukrócona odporna funkcja; I wzrastający ryzyko śmierć od przyczyn inny niż przedawkowanie, tak jak sercowonaczyniowi i oddechowi wydarzenia. Polisy i praktyki musi upewniał się że pokrzywdzony losowo grupy otrzymywają informację o ryzyko opioids i dostęp zmiennika bólu traktowania."

Rezultaty które pojawiać się w czasopiśmie gerontologia, Nauki społeczne, opierają się na odpowiedziach od 3.721 uczestnika w narodowo przedstawicielskiej zdrowie i emerytura nauki lek na receptę 2005-06 nauce.

Te dane są szczególnie pożytecznie" mówją Grol-Prokopczyk. "ponieważ zbierali podczas szczytowego okresu opioid use w usa," "uczestnicy, umiarkowany, surowy także donosili ich bolą poziom jako depresja i dać ich opiniom lek na receptę, lub, używali."

Najwięcej nauka uczestników wskazywali je byli szczęśliwi z opioid skutecznością. Więcej niż 80 procentów czuł lekarstwo był znacząco ich zdrowie i nad 75 procentami odpowiadał że ja był najlepszy lekarstwem dla ich bólowego zarządzania. Mniej niż 12 procentu donosił niemiłych efekty ubocznych.

Teraz gdy leczniczy krajobraz zmieniał w obliczu opioid epidemii i opioid recepty jest ciężki dostawać, opieka zdrowotna dostawcy mogą zamiast polecać traktowania które ograniczali asekuracyjnego sprawozdanie lub żadny sprawozdanie tak jak fizyczna terapia, poznawcza behawioralna terapia, hipnoza lub akupunktura wcale.

Te często teraźniejsi wyzwania biedni dorosli które no można być sprawnie pozwalać sobie na alternatywy lub mieć sposoby uczęszczać klinik wizyty które mogą rozciągać się miesiące albo nawet rok. Niektóre bólowi badacze dyskutują" mówją Grol-Prokopczyk. "że kraj równocześnie doświadcza opioid kryzys i kryzys undertreated ból,"

"efektywnie bagatelizujący ryzyko opioids wymaga zrozumienie i zapewniać który wystawia opioids, podczas gdy wciąż adresujący chronicznego ból że wszystkie grupy mogą przystępować zmienników bólowych traktowania."

Źródło: http://www.buffalo.edu/news/releases/2018/09/018.html

Advertisement