Badacze utożsamiają nową przyczynę chroniczny stres w mózg

W międzynarodowym współpracy między MedUni Wiedeń, Semmelweis uniwersytet w Budapest Karolinska instytut w Sztokholm i uniwersytet yale w usa, badacze utożsamialiśmy nowego proces w mózg który jest odpowiedzialny dla opóźniającej stres odpowiedzi i długookresowych skutków stres: Z opóźnieniem 10 minut po "niebezpieczeństwa" odpowiedzialny dla dalszy akci i aktywujemy przez cerebralnego fluidu. Znalezienia mogli otwierali nowe perspektywy dla rozumieć neuronal procesy przy sztuką w pourazowym stresu nieładzie, chronicznym stresie i burnout.

"dotychczas byliśmy świadomi dwa głównego stresu mechanizmu w mózg", wyjaśniamy Tibor Harkany od podziału cząsteczkowi Neurosciences przy MedUni Wiedeń centrum dla mózg badania: "grupa neurony lokalizować w hypothalamus jest odpowiedzialna dla wywoływać oba mechanizmy. Jeden proces jest hormonalnym drogą przemian który prowadzi hormony uwalnia od adrenal gruczołów w bloodstream wśród few sekundy stresu wydarzenie., Inny proces jest nerwu drogą przemian który jest nawet szybki., Wśród frakcji sekunda, bezpośredni neural związek prefrontal cortex zrobi i to ustala nasz zachowanie."

Trzeci stresu mechanizm utożsamiający w mózg

W niedawnych dochodzeniach prowadzących Alán Alpár, Tamás Horváth, Tomas Hökfelt i Tibor Harkany, ja teraz podtrzymuje i odkrywał skutek. (Semmelweis uniwersytet) (Yale) (Karolinska instytut) (MedUni Wiedeń) że te ten sam neurony są także sposobni wywoływać stres odpowiedź w trzeci sposobie z czego zdarza się nieznacznie opóźnionego

Całkowicie nowy mechanizm który teraz opisywał przechodzi przez cerebrospinal fluidu. To także wymaga molekułę dzwoniący rzęskowy neurotrophic czynnik która jest znacząco dla utrzymania układ nerwowy i rozwoju, zasięg stresu centrum podróżować w cerebrospinal fluidzie. (cntf)

Ponieważ to jest mechanizm który rozprzestrzenia z cerebrospinal fluidem, ono jest TARGET179_0_ wolny niż proces który zdarza się przez bloodstream. Substancja rozcieńcza wolno i może tym samym mieć lasting skutek. Przeciwnie, cntf molekuły w cerebrospinal fluidzie ciągle bombardują neurony stresu centrum, utrzymuje prefrontal cortex na stałego elementu ostrzeżeniu. To znaczy że układ nerwowy zostaje w wzmagającym stanie ostrzeżenie z wielką odczynowością.

Według wiodącego autora Alán Alpár od Semmelweis uniwersyteta w Budapest, ja jest bardzo prawdopodobny że wszystkie trzy znać mechanizmu rozmieszczają w przypadku surowego stresu. Ten trzeci typ utożsamiający badaczami proces bawić się głównego rola w produkować opóźniającego i lasting skutek, hence.

"znamy od pracy znany na całym świecie urodzony stresu badacz, János Selye który tereny mózg są odpowiedzialni dla odpowiedzi zewnętrznie stressors., Także opisywał co zdarza się w stres sytuaci, jak hypothalamus aktywuje przysadkowego gruczoł, i to z kolei aktywuje adrenal gruczoły," wyjaśnia Tomas Hökfelt od Karolinska instytutu w Sztokholm. Jakkolwiek, stres jest lasting procesem. Potencjał dla zagrożenia od outside można także przewlekający, tak wymagać ciało adoptować nie tylko bezpośredniego ale także długotrwałego stan czujność.

Lepszy zrozumienie neuronal procesy

Według zespołu badaniowy odkrycie nowy proces może także otwierał nowe perspektywy dla rozumieć rozwój pourazowy stresu nieład. Fact ono manifestuje w burnout który metamorphose w chronicznego stres może ostry stres, na przykład, reprezentuje poważnego wyzwanie today społeczeństwo. "rozumieć neural procesy które prowadzą ja może otwierał nowe opcje dla taktować ten neuropsychiatric warunek, szczególnie ponieważ utożsamialiśmy kilka cząsteczkowych kroki które można zostać celami dla farmakologicznego rozwoju w przyszłości " uwydatniają Tibor Harkany.

Źródło: https://www.meduniwien.ac.at/web/en/about-us/news/detailsite/2018/news-im-september-2018/new-cause-of-chronic-stress-identified-in-the-brain/

Advertisement