Badacze znajdują nowego sposób odróżniać między aktywnymi i nieaktywnymi wirusami

Ludzcy herpesviruses tak jak hhv-6 mogą zostawać uśpionymi w komórkach dla wiele rok bez zauważającego. Gdy reaktywują, mogą powodować poważnych klinicznych warunki. Badacze od Würzburg teraz znajdowali sposób odrożnianie między aktywnymi i nieaktywnymi wirusami.

Ludzki herpesvirus 6 infekuje prawie wszystko populacja ludzka ale tylko bardzo pokazuje jakaś objawy podczas ich życia, few: (hhv-6) Hhv-6 jest jeden rozlewni wirusy wśród populaci. Między 95 i 100 procentami zdrowi dorosli niweczniki wirus który znaczy że infekowali przy niektóre punktem w przeszłości.

Wirus chuje w genomic DNA

Tam  są dwa typ wirus: Hhv-6a i hhv-6b. Hhv-6b pierwotnie infekuje w niemowlęctwie jako szósty choroba, podczas gdy hhv-6a infekcje zazwyczaj zostają bezobjawowymi. Po początkowej infekci wirus ustanawia życiowego utajenie integrować z komórkowym DNA.

Infekcja jest ogólny nieszkodliwa. Jakkolwiek wirus może reaktywujący po chlamydia infekci, leków - na przykład, organowych przeszczepienia, immunodeficiency lub specyfika pod pewnymi okoliczność. gdy brać

Cyngiel mnogie choroby

Podczas gdy hhv-6 długo wierzył mieć żadny negatywnego wpływ na zdrowie ludzkie, naukowowie dzisiaj rosnąco podejrzewają wirusa powodować różnorodne choroby tak jak stwardnienie rozsiane lub chroniczny zmęczenie syndrom. Niedawni studia nawet sugerują że hhv-6 można bawić się rola w chorobotwórczości kilka choroby środkowy układ nerwowy tak jak schizofrenia, dwubiegunowy nieład, depresja lub Alzheimer.

Dr. Bhupesh Prusty jest odpowiedzialny dla te nowych wgląd. Naukowiec jest liderem zespołu przy działem mikrobiologia uniwersytet Würzburg. Prusty ostatnio odkrywał metodę która pierwszy raz pozwoli reaktywację ludzki herpesvirus wykrywającym przy wczesną fazą.

MicroRNA molekuły jako markiery

"Betaherpesviruses lubi ludzkiego herpesvirus 6A, 6B i 7 integrują w subtelomeric końcówki ludzcy chromosomy i zdobywają utajenie. To robi mię trudny rozpoznawać wczesną fazę opierającą się na analizie wirusowy DNA out wirusowa aktywacja," Prusty punkty problem. Wraz z jego drużyną wirusolog teraz odkrywał alternatywnego podejście który mógł być stosownym biomarker dla hhv-6 studiów.

"utożsamialiśmy kilka wirusowe microrna molekuły które produkują podczas aktywnej infekci i wirusowej aktywaci," Prusty wyjaśniamy. MicroRNAs bezpośrednio oddziaływania komórki metabolizm. RNA gwarantuje przepływ genetyczna informacja od jądrowego DNA w komórkę dokąd ono jest "objaśniony" proteiny. MicroRNAs wykonawczą funkcję w ten procesie. Mogą dokować RNA molekuły, zapobiegać one od tłumaczącego proteiny i zapoczątkowywać degradację RNA molekuły. Prusty jest pewny że wykrycie te wirusowi micrornas może słuzyć jako idealny biomarker pod klinicznymi warunkami.

Biopsje potwierdzają hipotezę

Naukowowie byli sprawnie potwierdzać ich hipotezę studiować biopsje młoda kobieta która umierał tragicznie jako rezultat nakłaniającego hypersensitivity syndromu, zazwyczaj zagrażający życiu warunek który wynika w wysypce, organowym niepowodzeniu i krwionośnego obliczenia anomaliach. (suknia)

Naukowowie podejrzewali na jakiś czas że te skrzynki można powodować lekami które aktywują wirusy ale byli niezdolne zapewniać dowód dla ten teorii. Prusty i jego koledzy teraz wykrywaliśmy ślada hhv-6 DNA w krwi denat - jakkolwiek różne koncentracje przy różnorodnymi scenami choroba. W czasie śmierci, na przykład wirusowy ładunek był bardzo niski podczas gdy opposite był prawdziwy dla koncentraci microrna: "wszystkie biopsj próbki pokazywali pozytywu sygnał dla ten specjalnego typ RNA," Bhupesh Prusty mówi. To wskazuje potencjalną skuteczność RNA jako wirusowy biomarker dla wykrycia aktywna wirusowa infekcja w ciele.

Z ten znalezieniem, Prusty i jego drużyna demonstrowaliśmy pierwszy raz w eksperymentach że niektóre lek na receptę potencjał reaktywować hhv-6 z zagrażający życiu konsekwencjami. Wczesne wykrycie wirusowa reaktywacja może tym samym być pomocniczo dla dalszy klinicznych interwencj.

Źródło: https://www.uni-wuerzburg.de/en/news-and-events/news/detail/news/viruses-under-the-microscope/