Pragnień dzieci specjalizować się w jeden sporcie przy wczesnym wiekiem no mogą być najlepszy ścieżki sukces

Ja może być kusicielski dla rodziców lub trenerów ponaglać młode dzieci specjalizować się w jeden sporcie wcześnie dalej pomagać maksymalizować ich szansę przy robić mu duża liga, ale to no można być najlepszy ścieżka sukces.

W nauce która patrzał sport historie fachowi i uczelniani lodowi gracz w hokeja, Penn stanu szkoła wyższa medycyna badacze zakłada to na średnia atleta bawić się wielokrotność sporty jak dzieciaki i czekający do wiek 14 wokoło skupiać się wyłącznie na lodowym hokeju.

Matthew Silvis, profesor medycyna, orthopedics i rehabilitacja rodziny i społeczności, powiedział rezultaty pomagają rozwiewać wiarę że dzieciaki muszą specjalizować się w sporcie przy wczesnym wiekiem udawać się po to, aby.

Gdy Hershey niedźwiedzie drużynowy lekarz, Silvis powiedział widział wiele młode dzieci zaczynać specjalizowanie w lodowym hokeju zaczynając od wiekiem sześć który mówi komesa z umysłowymi i fizycznymi ryzyko zdrowotne.,

W wiele sportach, tam  jest wiara wśród wiele rodziców i trenery które w rozkazie dla twój dziecka robić drużyny, mieć najlepszy szansę dla uczelnianego stypendium tylko skupiać się na ten jeden sporcie lub, ty, "i podnosić sport w życiu naprawdę wcześnie musisz" Silvis powiedział. "ten bieg właściwie sprzeciwiają się co bawimy się występ i ten nauka wspierał nasz linię główkowanie."

Badacze powiedzieli to w dodatku do ryzykiem dziecko zostać oparzenie out po bawić się tylko jeden sport od są także fizycznymi ryzyko wczesny specjalizowanie, starzeją się potomstwa, tam.

"jeżeli dziecko uczestniczy w jeden sporcie, tylko pracują pewne mięsień grupy," Silvis powiedział. "ty zgodnie umieszczasz twój ciało przez ten sam ruchów żądań i wzorów. Ja stawia ciebie zagrożonego overuse uraz."

Badacze dać 91 profesjonalista, NCAA podział ja i NCAA podziału III lodowi gracz w hokeja ankieta o ich osobistych historiach w sporta uczestnictwie. Uczestnicy zauważający, zaczynali uczestniczyć w sportach i dlaczego które bawić się sporty one i decydowali specjalizować się w lodowym hokeju. gdy, gdy,

Po analizować dane badacze zakładają że podły wiek początek jakaś sport był 4,5 rok, i podły wiek specjalizowanie w lodowym hokeju był 14,3 rok. Tylko 12 procentu atlety specjalizował się w ich sporcie przed 12 rok wiek. Najwięcej atlety bawić się dwa, cztery sporty jako dzieci, z piłką nożną i baseballem jest popularni w dodatku do hokejem.

Podły wiek specjalizowanie w lodowym hokeju -- Wokoło 14 -- Byliśmy konsekwentni przez profesjonalistę, NCAA podział ja i NCAA podziału III gracze.

Silvis powiedział zaskakiwał niektóre dodatkowi znalezienia które ostatnio publikowali w czasopismo sportów zdrowie, Multidisciplinary podejście.

Ja był ciekawy i troszkę zaskakujący my, "że powszechnie bawić się drugorzędny sport wśród lodowych gracz w hokeja był piłką nożną" Silvis powiedział. Ale anecdotally, często widzię graczów rozgrzewkowych up w dużym okręgu w korytarzu kopie wokoło piłki nożnej piłkę. "zanim Hershey znosi gry,"

Silvis mieć nadzieję że nauka nie tylko wysyła wiadomość że ja jest OK dla dzieci bawić się wieloskładnikowych sporty gdy są młodzi, ale że ja może właściwie być wartością, także.

Jeżeli ty tylko bawić się jeden sport, ty także brakujesz out na sporta dywersyfikacja" Silvis powiedziałeś. ", który jest pomysłem który pomagać was być naprawdę dobrym lodowym gracz w hokeja być piłka nożna możemy naprawdę dobry gracz w tenisa lub," "widzieliśmy mnóstwo fachowe atlety nadchodzące w poparciu dla to, to bawić się mnóstwo sporty out, mówić ty uczysz się wiele umiejętności i pracujesz różne mięsień grupy które pomagają was jeżeli ty specjalizujesz się w jeden sporcie opóźnionym dalej."

Dodatkowo, Silvis powiedział że jeżeli rodzice są zachęcający ich dzieciaki specjalizować się w sporcie w nadziejach że iść dalej otrzymywać uczelnianego sporta stypendium, tam  są inni aleje mogli rozważać.

"lubię mówić rodzice wysyłam one matematyka, jeżeli ty chcesz twój dziecka dostawać stypendium dla szkoły wyższa, lub nauka obozu nie sporty obozują," Silvis powiedział. "podczas gdy niektóre dzieciaki iść dalej zostać fachowymi atletami większość ono wspierać pewnego dnia używać inne umiejętności, i akademiccy stypendia są TARGET440_0_ obfici pomagać zmniejszać koszt szkoły wyższa edukacja."

Źródło: https://news.psu.edu/story/545136/2018/11/07/research/rushing-kids-specialize-one-sport-may-not-be-best-path-success

Advertisement