Opal: Pchać granicy Parkinson choroby badanie

Thought LeadersDr. Kristen SowalskyTechnical Sales ManagerAPDM Wearable Technologies

Wywiad z Kristen Sowalsky, DC, Ph.D od apdm noszonych technologii przy SfN 2018., dyskutujący opalowego noszonego czujnika i swój wpływ na Parkinson choroby badaniu.

Czego i dokąd dla stoi apdm podróż zaczynał dla firmy?

Apdm zaczynał w 2007 gdy Dr. James McNames profesor i krzesło inżynieria przy portlandzkim stanu uniwersytetem, elektryczna i komputerowa, był przyglądający rozwijać nienatrętnego noszonego czujnika który mógł notować wysokich bandwidth dane od ludzi z Parkinson chorobą.

Mężczyzna z Parkinson chorobą na bieg śladzie standardem store88 -Standard store88 | Shutterstock

Dr. McNames współpracował z Dr. Mateo Aboy i Andrew Greenberg być współzałożycielem firmy w celu rozwijać ten technologię providing je inni badacze. Imię apdm był wybierający zasadzony na ten początkowym zastosowaniu i inspiraci., który stoi dla ambita Parkinson choroby monitorowanie,

Dr. Dopasowywający Horak, profesor neurologia przy ohsu i ekspert w Parkinson choroby rehabilitaci, zostać zaangażowanym po otrzymywać dotację od Andy gaju kinetyka fundacyjnych rozwijać system określać ilościowo równowagę i sposób chodzenia dla prób klinicznych.

3 założyciela apdm które prowadzą początek długotrwały współpracujący wysiłek z Dr. Horak wynikający w rozwoju ruchliwości Lab równowagi i sposobu chodzenia analizy system. zobaczyli wartość w to

Co i dlaczego jesteśmy opalem jesteśmy pożytecznie dla monitorowanie pacjentów z Parkinson chorobą ja?

Opal jest bezwładnościowego pomiaru jednostką; Ja jest nasz foundational technologią który używa w wszystko nasz handlowo - dostępni rozwiązania. Each jednostka zawiera dwa osiowego akcelerometru, magnetometr, żyroskop, i. chwytać surowych bezwładnościowych dane i zapewniać orientaci tropić

Nasz wyszukani oprogramowanie programy zawierają obmurowanych algorytmy które są odmianowi sposobu chodzenia i równowagi analiza. Także instrumented dodatkowych standardowych klinicznych testy dalej pomagać w ocenie Parkinson choroba i inni ruchów nieład.

Dlaczego czujniki pracują? Dlaczego rzetelny jest dane?

Czujniki działają wpólnie w jeden sieci bezprzewodowej z precyzyjną czas synchronizacją. Nasz popularny system zatrudnia sześć czujników, kurtyzaci stację i dojazdowego punkt które łączą laptop biega nasz oprogramowanie., (ruchliwości Lab)

Oprogramowanie pozwoli administratora tworzyć obyczajowe falcówki dla, wchodzić do pragnących cierpliwych dane w profilu, then. szczegółu tematu projekta lub grupy Administrator wtedy wybiera testy umieszcza czujniki na temacie i zaczyna test. który wykonywać pod tematu profilem polubili,

Testy typowo biorą między 30 sekundami, 2 minutami, ale także zapewniamy na czas nieokreślony i dostosowanych testy które tworzyć dla one mogą administratorzy.

Nasz obmurowani testy przychodzący z instrukcjami czytać out zapewniać dla administratora i instrukcjami głośny each temat że dane zbierają zgodnie. Proces jest prosty; Szlagierowy początek tematu wykonywać, uderzającą test, przerwę, then. System wtedy zapewnia natychmiastowego raport z różnorodność uprawomocnionymi wynik miarami które są odmianowe each szczegółu test.

Uzasadnienie jest coś bierzemy bardzo poważnie i wynosiliśmy wewnętrznie porównywać nasz dane dane od "wartość pieniądza w stosunku do złota technik" w polu. co typowo dzwonią, Te mogą być okulistyczni zdobyczy systemy, sposobów chodzenia maty lub sił talerze. Także zewnętrznie uzasadnienie proces z stronami trzecia, które typowo publikują rezultaty w przeglądających czasopismach i.  

Jaki choroby scenę używać studiować może opal?

Jeden powody jest potencjałem obiektywnie wykrywać choroba objawy i szlakową progresję wcześnie dalej przez cały okres różnorodność chorob nasz technologia przez czas. otrzymywaliśmy mnóstwo uwagę od firm farmaceutycznych dla prób klinicznych

Na przykład, ostatnio pracowaliśmy na współpracującej dordzeniowej cerebellar ataksi nauce z Dr. Christopher Gomez, krzesło neurologia przy uniwersytetem chicago, w którym odnosić sie standard skala dla, wykrywali wcześni znaki sposobu chodzenia dysfunkcja i (SARA).

Z nasz technologią, celujemy odnosić sie nasz obiektywnych pomiary akceptujący kliniczny ważymy w polu mimo to utożsamiamy biomarkers które mogą być wykrywający wcześni w podmiotowych testach precyzyjnie i niż., Te markiery mogą tropiący przez czas obserwować choroby progresję lub rozumieć kliniczną skuteczność traktowania provided.

Dlaczego mógł pomagać pacjentów z sposób chodzenia anormalność technologia?

Co jest wielki o nasz technologii ono nie tylko wykrywa całkowitego dysfunkcja sposób chodzenia ale ono także łama ten ewidencyjnego puszek. jest że, że Nad 100 potwierdzać miarami odmianowymi sposób chodzenia i balansujemy że badacze mogą oceniać w związku z odmianową populacją lub na specyfika poziomie.

To pozwoli badaczów utożsamiać i sugeruje tereny celować dla leczniczego rozwoju. które przyczyniają się całkowity inwalidzki parametry równowaga lub sposobu chodzenia dysfunkcja Wszystko ten dane ono używa ulepszać nasz zrozumienie Parkinson choroba i ulepszać pacjent jakość życia.

Ja teraz szeroko rozpoznaje że, że każdy pacjent jest unikalny i uosobiona medycyna jest przyszłością. Dlaczego mógł używać personalizować traktowania opal?

Uosobiona medycyna w postaci ciągły monitorowanie, jest nasz magistrali R&D ostrością przy apdm. Gdy nasz imię wskazuje, ("ambit ") ono był na nasz umysle od dnia jeden. Obecnie, próbujemy rozumieć co i how long rozmieszczać ciągły monitorowanie rozwiązania dla ruchów nieład, gdy.

Ja jest właściwie bardzo trudnym problemem, jakkolwiek, nacisk na ilości która znaczy wieloskładnikowych medycznego stopnia przyrząda przy różnymi lokacjami ciało, ponieważ personalizować rozwiązania wymaga wielkiego dataset wysokiej jakości dane, (właśnie nadgarstek).

Gdy ty dodajesz więcej czujniki i więcej dni monitorowanie zgodność zaczynają gwałtownie spadać nas, tym samym, czujniki, dni i lokacje dla each choroby, skupiają się na znać minimalną liczbę i scenę choroba (). Jesteśmy szczęsliwi że silnych farmaceutycznych partnerów którym z odpowiadać te pytania pracujemy.

Trzymać wręcza fotografię Photographee - Parkinson choroba -Photographee | Shutterstock

Apdm analizowali nad 25.000 pacjentami używa opal. Jaki wgląd zyskiwałeś o Parkinson chorobie od wszystko ten dane ty?

Opal przyśpieszał pole Parkinson choroby badanie przez jak szybko chwytający mogą dane. Ja jest łatwy używać, i rezultaty produkują natychmiast; Porównujący czasochłonny proces musieć iść okulistyczny ruchu zdobycza lab i polegać na specjalizującej się drużynie przetwarzać dane i zapewniać rezultaty.

System jest także przenośny, znaczący więcej ludzie wliczając populacj wiejskich mogą dosięgający. Więcej dane zbiera i szybki bada proces wykonuje szybki przynosić potencjalnych traktowania pole możesz ty.

W dodatku opal zapewnia nowego sposób patrzeć parametry używamy diagnozować Parkinson chorobę i określać ilościowo one. To mógł potencjalnie pozwolić my dalej przerafinowywać diagnozę choroba.

Na przykład, Dr. Dopasowywający Horak i jej zespół badaniowy ostatnio odkrywaliśmy że bradykinesia oceniający w standardowy updrs testowanie może być wykrywający wczesny w kręceniu w PD niż jak. Quantification zwroty używa opale z ruchliwości Lab systemem demonstrował że PD pacjenci obracają wolno z więcej krokami gdy porównują kontrola.

Może stosować inni warunki które wpływają ruchu? ten technologia

Całkowicie. Ostatnio rozmieszczaliśmy nasz nowego uwolnienie, Moveo badacz - folował ciało kinematycznego system w pole biomechanika dla szerokiej rozmaitości zastosowania wliczając sporta występu, urazu zapobiegania, ergonomics i więcej.

Także kontynuujemy stosować nasz technologię dodatkowe populacje wliczając stwardnienia rozsianego, ALS, choroby, demenci, vestibular nieład, mtbi i uderzenia, cerebralnego Palsy, Huntington. Jesteśmy z podnieceniem że nasz technologia pozwoli my pomagać dużo wzdłuż całego widma ludzki ruch od neurodegenerative choroby występu ulepszenie.

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

Wszystkie publikacje apdm.

O Kristen Sowalsky

Headshot Kristen SowalskyDr. Kristen Sowalsky's początkowy szkolenie w ludzkim ruchu zaczynał z kawalera stopniem w ćwiczenie fizjologii, podążać doktoratem w Chiropractic medycynie.

Po 6 rok w skupiającej się klinicznej praktyce, inspirował wspomagać jej edukację i pójść dalej otrzymywać jej ph.D w stosować Neuromechanics przy uniwersytetem Floryda.

Podczas jej ph.D programa, równowagi w Parkinsonian nieład, sposobu chodzenia i, zostać obeznaną z apdm jako ona utylizowywał v1 ruchliwości Lab system dla jej dyplomowego projekta., podczas gdy studiujący

Jej aktualny multifaceted rola przy apdm w R&D i sprzedażach umożliwia ona sterować kierunek stosować rozwój produktu i pomoc klienci ustalają jak apdm systemy mogą uwydatniać ich pracę.

O apdm noszonych technologiach

Apdm noszone technologie są cyfrowym zdrowia firmą skupiającym się na rozwijać cyfrowych konów dla nieład i komercjalizować neuroscience i równowagi. Apdm podnosił $13MM+ od nih i departament obrony, nad 500+ publikacjami i tysiącami badacze na całym świecie używa nasz technologię.

Advertisement