Używać multipleksowych Assays odkrywać Biomarkers dla Parkinson choroby

Thought LeadersDr. Nicole Polinski & Dr. Elnaz AtabakhshAssociate Director of Research Programs, Senior Product ManagerMichael J. Fox Foundation & Abcam

Wywiad z Dr. Nicole Polinski od i Dr. Elnaz Atabakhsh od Abcam Michael j. Fox podstawy dla Parkinson badania, dyskutuje ważność rozwijać biomarkers dla Parkinson i partnerstwa między mjff i Abcam. (mjff)

Który biomarkers i dlaczego obecnie używają dla Parkinson choroby dodatkowi biomarkers potrzebują dla ten warunku?

Nicole: Diagnoza Parkinson choroba opiera się na obecności motorowi objawy. Pacjenci typowo przedstawiają z, przechodzą serie testy które ustalają, zagadnieniami z równowagą i sposobem chodzenia, i lub drżeniem czy klasyczni znamiona motorowy dysfunkcja są teraźniejsi. Choroba jest tylko szczerze potwierdzający pośmiertna.

Neuronal synapse ilustracja KateStudio - motorowi neurony wpływa w Parkinson chorobie -KateStudio | Shutterstock

Mamy zobrazowania biomarker w rozwoju; Ja jest obrazem cyfrowym mózg który mierzy poziomy dopamine transporter. Co widzieliśmy jest że pacjenci z Parkinson mniej dopamine transporteru protein niż zdrowych kontrola.

W ten sposób, ja czytający jest dobry który może mówić ci czy ty możesz mieć Parkinson. Jakkolwiek, tam  są niektóre pacjenci które przedstawiają z objawami które no mają dowodu niski dopamine transporter. Te pacjenci rozważają mieć oddzielnego warunek.

Teraz, diagnoza opiera się na motorowych objawach i dodatkowym móżdżkowym obrazie cyfrowym który jest bardzo tym samym seldom używać i drogi., czasem, To tworzy zagadnienie ponieważ motorowi objawy mogą wahać się zasadzonego na jak pacjent czuje.

Myśleć nas wszystkie mieć tamte okoliczność dokąd iść lekarka z problemem, i wtedy magicznie pójść ono. Ja jest to samo z Parkinson chorobą. Z taki podmiotowy czytać rezultaty mogą odróżniać się zasadzonego na lekarce ty widziisz i ich doświadczenie z Parkinson wśród wiele innych rzeczy.

Potrzebujemy lepszy diagnostyczną metodę dla ten choroby i coś który może pomagać szlakowej choroby progresi. która jest mniej podmiotowy i niewywrotny przez czas, ostatecznie,

Dlaczego neuroinflammation przyczynia się chorobotwórczość Parkinson choroba? Kiedy ja pojawiać się i jest jakaś wymierni markiery neuroinflammation tam?

Nicole: Ja jest wciąż dużym otwartym pytaniem: Lub ono początkowo zaczyna chorobę. ono zaczynał czy, czy neuroinflammation w Parkinson chorobie przyczynia się choroba once

Myśleć ale wielokrotność. że Parkinson no może być jeden choroby, W pewnych skrzynkach tak jak kierowniczy uraz, na przykład, ja mógł być ewentualny że rozognienie prowadzi rozwój Parkinson choroba. Jakkolwiek, myśleć w przypadkach, w których tam  jest genetyczny mutacja który łączył Parkinson ale no odnosić sie rozognienie, że neuroinflammation jest prawdopodobnie konsekwencją choroby progresja.

Teraz, no mamy naprawdę jakaś wielkich biomarkers dla Parkinson, więc badamy różnych assays i różne platformy widzieć jeżeli mogą wykrywać różnicy między Parkinson pacjentami i zdrowymi kontrola. Myśleć kolejnego kroka będę ustalać czy tam  są jakaś dyferencjalni odporni podpisy między pacjentami lub nie.

Ja jest wciąż w wczesnych fazach bardzo; Tam  są mnóstwo zagadnienia które mogą wpływać podżegającego podpis pacjent, od czasu dnia ujawnienie różni wirusy jak grypa i metody, próbki kolekci i przygotowania.

Używać modelów Parkinson choroba, mieć nadzieję dokuczać out drogi przemian, i być może, możemy znajdować coś w górę który ono no waha się z czasem dzień jeżeli lepszy zrozumienie drogi przemian wymagać w chorobie lub przetwarzające paliwa lub inny wskazuje czynniki. Możemy wtedy rozwijać diagnostycznego test który daje lepszy readout.

Ilustracja niwecznik używać w multipleksowym assay - Kateryna KonKateryna Kon | Shutterstock

Dlaczego jesteśmy podstawa i Abcam pracuje wpólnie odkrywać nowych biomarkers Michael j. Fox dla Parkinson choroby?

Elnaz: Abcam i podstawa Michael j. Fox pracujemy wpólnie dla prawie dziesięć rok. Współpraca celuje rozwijać niweczniki dla wykrywa cele w Parkinson chorobie.

Ostatnio, Abcam i mjff's współpracy rozszerzaliśmy nasz multipleksowa platforma. Cel ten szczególna nauka był próbować i ustalać jeżeli możemy dokuczać out niektóre świetni punkty na neuroinflammation. Na przykład, jest chroniczny versus ostry ja? Jest jakaś specyfików składniki tam? Możemy używać serum próbkę jako zastępczy readout dla czego iść dalej w CSF?

Badanie używa Abcam's FirePlex platformę która jest multipleksowym assay który zawiera wewnętrzną biomarker rozwoju platformę wewnętrznych niweczniki i., To robi mię naprawdę unikalnemu narzędziu budować dokładnie co potrzebuje.

Ja był naprawdę współpracującym wysiłkiem dokąd wziąć informacje zwrotne od naukowów przy mjff który umożliwia nasz assay drużyny rozwijać całościowego neuroinflammation panelu.

Nicole: Powiedziałem duża przewaga ten partnerstwo jest jak współpracujący ono jest. Ja był kilka iteracjami i mnóstwo działaniem przerafinowywać wpólnie co był już na miejscu.

Dlaczego FirePlex platforma pracuje?

Elnaz: FirePlex technologia rozwijał przy MIT wokoło dziesięć rok używa metodę fotolitografia polimeryzować ciecza czop w bioinert cząsteczki temu. FirePlex zaczynał out jako multipleksowa nukleinowa opierająca się detekcyjna platforma i używać nasz wewnętrzną niwecznika rozwoju wiedzę specjalistyczną rozszerzaliśmy w rozwijać multipleksowych immunoassays także.

Teraz, dwa immunoassay opci; Jeden który projektuje dla ekranizować i biega w 384 well formacie w straightforward, automatable obieg. Drugi jest platformą biega w 96 well półkowym formacie i projektuje dla biomarker odkrycia. Te multiplexed assays specyficznie projektują dla gdy ty koniecznie no znasz czego ty jesteś przyglądający dla i ty chcesz patrzeć szerokiego set detekcyjni pasma.

Cel FirePlex technologia jest zupełnie prosty: Zapewniać technologii platformę która umożliwia odkrycie biomarkers dla weryfikaci i niosącym studiuje out używać małych próbka wkłady.

Znamy ja no jest ewentualny pytać klinicystów ximpx setki microliters lub mililitry próbka dla właśnie jeden projekta gdy tam  będą setki projekty który adresować z ograniczoną pojemnością próbka próbuje jeden odmianowa kohorta. Tym samym, być sprawnie wspierać limitowanych próbka wkłady i wciąż byli zasadniczy zaliczkowi biomarker studia. bez uszczuplać cenne próbki

Być sprawnie pracować bezpośrednio od biofluids bez próbki analizy jest także znacząco ponieważ ja znaczy dodatkowi zmienny które tworzą artefakty w assay. one no przedstawiają

Prawie informowali informacje zwrotne od nasz kolaborantów wszystko nasz panel. Myśleć że to jest znacząco ale jest szczerze współpracujący próba. ponieważ nauka no zdarza się w próżni

Co znajdowałeś ty do tej pory?

Elnaz:  Byliśmy przyglądający dla proteiny i microrna biomarkers które można pomagać odróżniać ludzi bez Parkinson od tamto z chorobą. Od immunoassays, utożsamialiśmy niektóre indywidualnych analytes które mogą być interes.

Opieramy się na wstępnych studiach, wierzymy że neuroinflammation mógł zapewniać dobrego biomarker dla Parkinson choroby. Potrzebujemy dalej nastrajać panelu projekt i robić niektóre modyfikacjom cele zawieramy. Także prawdopodobnie rozszczepiamy panel w wysokie wygniataczki i niskie wygniataczki dalej uwydatniać pomiar tamte analytes.

Od microrna strony, myśleć je jestem ciekawy że widziimy wzbogacenie specyfik mikro RNAs w serum. To jest dosyć dobry wewnętrzny uzasadnienie że ty widziisz niektóre poziom komunikacja między te różnymi matrycami. Mimo to znajdować out co znaczy to.

Przewidujemy że RNA uporządkowywa dane można pomagać zwężać się puszek i informować różnego panelu projekt.

Ilustracja RNA dla RNA uporządkowywać - ktsdesignKtsdesign | Shutterstock

Dlaczego zakończenie ty myśleć nas jesteś produkować zupełnego set biomarkers który pracuje pomoc diagnozować prognozę Parkinson choroba i informować traktowanie i?

Nicole:  Jesteśmy zamknięci niż kiedykolwiek byliśmy. Jeden rzeczy które jechali ten pracę jest pokoleniem cierpliwe kohorty i uczestnictwo w badaniu pacjenci.

Wielkich modelów dla Parkinson choroby, ale potrzebujemy rozumieć co iść dalej z realnymi, ludzkimi pacjentami. To jest dlaczego Michael j. Fox podstawa i inne grupy inwestujemy w rozwoju cierpliwe kohorty i kolekcjonowanie mnóstwo informacja na pacjentach i ich klinicznych objawach.

Także monitorujemy pacjentów longitudinally, tak, że możemy obserwować choroby progresję i szukaliśmy zmiany w biofluid próbkach widzieć jeżeli tam  jest korelacja między różnorodnymi readouts jak neuroinflammation i choroby stan.

Stawiamy ogromnego wysiłek patrzeć różnicy w DNA, RNA, lipids, podżegających podpisach i innych zmiennach w profilować te pacjentów, rozumieć chorobę progresję Parkinson choroba i choroby innorodność. Ja no jest prawdopodobnie jeden rzeczy który iść mówi my czy ty Parkinson lub nie, ja iść być ten cząsteczkowym podpisem który wzrasta twój ryzyko lub zmniejsza lub.

Elnaz: Pomysł multiomic podpis jest coś który brał chwila akceptować, ale myśleć nas teraz zaczynam widzieć je jako akceptujący podejście utożsamiać biomarkers i standard.

Co rozpoznaje everyone jest że podczas gdy, na przykład robi olbrzymiej pracie wskazywać obecność pewni warunki, proteinowi biomarkers, no można być sprawnie wskazywać inscenizację szczególna choroba, lub stopień popieranie lub dotkliwość, i w ten sposób dalej. Łączący rzeczy jak lipids lub genomic markiery z nadzieją także zmniejsza prawdopodobieństwo misdiagnosis.

Czym patrzeje jak PD badanie dla przyszły rok?

Nicole: Dostawać ten profiluje informację od niektóre nasz kohorty iść był wysoce pouczający od pacjentów, szczególnie tropimy longitudinally. Patrzeć próbki od te pacjentów i widzieć iść być ogromni. jeżeli tam  są jakaś prowadzenia którym z wtedy ruszać się naprzód możemy

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

O Dr. Nicole Polinski

Headshot Dr. Nicole Polinski - kandydatNicole zarabiał kawalera stopień w biologii od Kalamazoo szkoły wyższa i doktorata w neuroscience od stan michigan uniwersyteta. Jej poprzedzający badanie skupiał się na charakteryzować i udoskonalająca gen terapii w starzejącym się mózg dla use w odnosić sie neurodegenerative chorobach tak jak Parkinson.

W dodatku do jej doświadczeniem bada Parkinson chorobę, Nicole także orędował dla inwestyci i. Neuroscience i mjff's polityki państwowej dla programa z społeczeństwem na Wzgórze Kapitolu w neuroscience, Parkinson choroby badaniu

Przy mjff, Nicole kieruje, szeroko zakłóca nowatorskiego przedklinicznych modelów i, i, umożliwiający narzędzia dla Parkinson leka rozwoju fundamentalnych badawczych społeczności i. przedklinicznych narzędzia portfolios dokąd pracuje z akademickimi grupami, kontraktacyjnymi organizacjami badawczymi i środków farmaceutycznych partnerami, udogadniać podstawa wysiłki wytwarzać, charakteryzują

O Dr. Elnaz Atabakhsh

Headshot Dr. Elnaz - kandydatElnaz zarabiał honory b.Sc w biochemiach od uniwersyteta Ottawa i ph.D w biochemiach od uniwersyteta zachodni Ontario. Wtedy pójść na doktorskim poczecie przy Massachusetts szpitala ogólnego nowotworu centrum, przed łączyć Abcam.

Jej badanie skupiał się na deregulacja sygnalizować programy w as well as mechanizmach nowotwór progresi i rozwoju, którymi promują odbitkowej liczby różnicę w nowotworze epigenetyczni modulatory.

W jej aktualnym rola jako starszy menadżer produktu dla multipleksowych Assays przy Abcam, Elnaz jest odpowiedzialny dla kształtować wzrok dla rozwoju produktu, komercjalizaci i współpraców projektów odnosić sie multikino assays portfolio.