Rzadka komórka macierzysta może być korzeniem wszystkie przerzutowi nowotwory

Badacze robili nowemu odkryciu o komórki nowotworowej metastazie która mógł całkowicie zmieniać traktowań podejścia w bitwie przeciw nowotworowi.

Nowotwór komórki macierzysteSebastian Tomus | Shutterstock

Profesor Michael Lisanti od uniwersyteta Salford i koledzy utożsamialiśmy rzadką arogancką komórkę macierzystą dzwonią "komórkę początek" która mógł wywoływać rozszerzanie się nowotwór (metastaza).

Ja czuje jak znajdować przysłowiową igłę w haystack, i ono w zasadniczy sposób daje my nowemu okno na nowotworze i jak można zatrzymywać je."

Michael Lisanti, wiodący autor

Jak zrelacjonowane w czasopismo kresów w onkologii drużyna zakłada po tym jak narastające komórek linie czerpali od pierś bolaków, że dynamiczny komórki był szczególnie energiczny.

Co ciekawe, tamte komórki także wystawiali znaki senescence proces który powoduje starzenie komórki "mróz" i przerwy mnożyć. Jakkolwiek energiczne komórki pojawiać się "łamali out" ten proces i gubjący ich senescence, mówi Lisanti.

Badacze mówją tam  jest narastający ciało sugeruje ten metastazę dowód powoduje nowotwór komórkami macierzystymi które tankują mitochondria. Drużyna wierzy te "macierzyste" komórki nowotworowe mógł używać przeciwutleniacze i energię od mitochondria redirect ich przeznaczenie.

"naukowowie opowiadali nowotwór powodują konanie komórkami przychodzi z powrotem życie, dzwoniący "komórki," mówi Lisanti. "teraz widziimy ja jest dramatyczny niż to…. Ten początek komórka łama z kreskowego i biega amok mnoży złe komórki i tworzy bolaka."

Jakkolwiek, najwięcej chemoterapia leków projektują celować "masowe" komórki nowotworowe niż raczej te "korzeniowe" komórki macierzyste; Nowe terapie które specyficznie celują te "inicjowanie komórki" tym samym potrzebują zapobiegać rozszerzania się nowotwór i przyrosta.

"nasz nowy badanie może odkrywać taki cel," powiedział Lisanti i drużyny. "teraz gdy znajdowaliśmy one i znamy jak zachowywają się, ja musi być stosunkowo prosty znajdować leki celować nowotwór komórki macierzyste."

Drużyna dodaje że jeżeli skupiają się na energicznych komórkach macierzystych, mogą być sprawnie stwarzać ognisko domowe wewnątrz bezpośrednio, rewolucjonizować traktowanie i obracać nowotwór w wykonalną chorobę jak cukrzyce na celu i robić w ten sposób.

Wierzymy w nowotwór terapii, owocny, droga. że przyjeżdżaliśmy na początku nowego Jako konsekwencja, "duży pharma" leka przesiewanie musi właściwie skupiać się na nowotwór komórkach macierzystych i ich istotnych celach."

Sally Robertson

Written by

Sally Robertson

Sally has a Bachelor's Degree in Biomedical Sciences (B.Sc.). She is a specialist in reviewing and summarising the latest findings across all areas of medicine covered in major, high-impact, world-leading international medical journals, international press conferences and bulletins from governmental agencies and regulatory bodies. At News-Medical, Sally generates daily news features, life science articles and interview coverage.