Co jest Hysterectomy?

Hysterectomy jest chirurgicznie usunięciem macica, zazwyczaj wykonującym gynecologist. Hysterectomy może być sumą (usuwa ciało, fundus i cervix macica; często nazwany "uzupełnia" lub częściowy (usunięcie maciczny ciało ale opuszczać karkowego fiszorek, także dzwoniący "supracervical"). Ja jest powszechnie spełnionym ginekologicznym chirurgicznie procedurą.

Według Krajowego centrum dla zdrowie statystyk 617.000 hysterectomies wykonujących w 2004, 73% także wymagał chirurgicznie usunięcie jajniki. W Stany Zjednoczone, 1/3 kobiety może oczekiwać mieć hysterectomy wiekiem 60. Tam  jest obecnie obliczony 22 milionu ludzi który przechodzili ten procedurę. w Stany Zjednoczone Średnia 622.000 hysterectomies rok wykonuje dla past dekady.

Usunięcie macica odpłaca się pacjenta niezdolny znosić dzieci i zmienia jej hormonalnych poziomy znacznie, (jak usunięcie jajniki i fallopian tubki) więc operacja normalnie poleca dla tylko few odmianowe okoliczność:

  • Pewni typ odtwórczego systemu nowotwory lub bolaki maciczny, karkowy, jajnikowy (,)
  • Jako profilaktyczny traktowanie dla tamto z silną historią rodziny odtwórczego systemu nowotwory jako część ich wyzdrowienia od taki nowotworów lub lub (szczególnie nowotwór piersi w połączeniu z BRCA1 lub BRCA2 mutacją)
  • Surowy i niepodatny endometriosis and/or adenomyosis (przyrost maciczna futrówka na zewnątrz macicznego zagłębienia) (forma endometriosis, dokąd w i przez macicznej ściennej muskulatury rósł maciczna futrówka czasem) po tym jak środek farmaceutyczny lub inne chirurgicznie opcje wyczerpywaliśmy
  • Postpartum usuwać surową skrzynkę as well as ostateczność który w i przez ściany macica ono dołączać inni organy rósł) którym nad lub wśrodku narodziny kanału tworzył lub) w przypadku przesadnego postpartum krwawienia lub placenty praevia lub placenty accreta, (placenta (placenta
  • Dla transmen, jako część ich rodzaj przemiany
  • Dla surowych rozwojowych kalectw

Chociaż hysterectomy dobrowolnie wykonuje dla fibroids, (korzystnych jak przyrosty wśrodku macicy zrobił up mięsień i łącznikowa tkanka) konserwatywne opcje w traktowaniu są dostępne lekarkami które są trenować i wykwalifikowane przy alternatywami. Ja jest udokumentowany w medycznej literaturze który wykonują dla wieka myomectomy, chirurgicznie usunięcie fibroids z odbudową macica.

Macica jest wyczulonym odtwórczym płci organem, i jajniki produkują większość estrogen i progesteron który jest dostępny w genetycznych kobietach odtwórczy wiek.

Niektóre kobiet zdrowie edukaci grupy tak jak Edukacyjny aport informować społeczeństwa o hysterectomy znacząco funkcje i, i że żeńscy organy wszystko przez cały kobiety życia.

Hysterectomy zazwyczaj jest wysoce wydajny w leczyć tamte warunki i.

_The Maine Kobieta Zdrowie Nauka 1994 podążać dla 12 miesiąc czas w przybliżeniu 800 kobieta z jednakowy ginekologiczny problem (miednicowy ból, urinary incontinence należny maciczny prolapse, surowy endometriosis, przesadny menstrual krwawienie, wielki fibroids, bolesny stosunek), wokoło połówka whom mieć hysterectomy i połówka whom nie. Nauka zakłada as well as znaczący ulepszenie w ich całkowitych zdrowie psychiczne i badaniu lekarskim jeden rok out od ich operaci. że pokaźna liczba tamto które hysterectomy zaznaczał ulepszenie w ich objawach po hysterectomy, Nauka wnioskował to dla tamto które niepodatnych ginekologicznych problemy które no odpowiadali chirurgicznie interwencja, hysterectomy mogą być korzystni ich całkowity wellness i zdrowie.

Dalszy czytanie


Ten artykuł koncesjonuje pod Kreatywnie błonie atrybuci licencja. Ja używa materiał od Wikipedia artykułu na "Hysterectomy" Wszystkie materiał adaptowałem używać od Wikipedia jest dostępny w kategoriach Kreatywnie błonie atrybuci licencja. Wikipedia® jest rejestrowym znakiem firmowym Wikimedia Podstawa, Inc.

Last Updated: Sep 16, 2014

Read in | English | Português | 한국어 | Nederlands | Svenska | Polski
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post