Co to jest ADHD?

Przez Dr Ananya Mandal, MD

ADHD jest krótki uwagę deficytu Hyperactivity disorder. To obejmuje szeroki zakres behawioralnej symptomy, które mogą obejmować Nadmierna pobudliwość, brak uwagi lub stężenia i tendencję do impulsowy zachowanie.

ADHD często obejmuje również inne problemy jak zaburzenia snu, nauki problemów itd. Jednak w przeciwieństwie do popularny mit, posiadające ADHD niekoniecznie oznacza niskiej lub złe dane wywiadowcze. (1)

W jaki sposób zostaje zdiagnozowana ADHD?

Diagnoza ADHD zazwyczaj odbywa się u dzieci. Ponieważ wiele objawów ADHD są obecne w stopniu łagodne w wielu dzieci, ważne jest diagnoza przy użyciu zestawu kryteriów.

Większość pacjentów są zdiagnozowana między wieku trzech i siedem. ADHD może również manifest dorosłości. Ze względu na brak kryteria wieku i symptomatologii diagnozy u dorosłych może być trudniejsze. (1)

Rodzaje ADHD

Istnieją klasycznie trzy różne typy o ADHD. Klasyfikacja ta opiera się na najsilniejsze symptomu wykazało przez dziecko. (2)

  1. Głównie Inattentive – obejmuje poważne objawy takie jak brak uwagi, purposefulness do wykonania danego zadania, postępuj zgodnie z instrukcjami i konwersacji i płac uwagę mniejsze szczegóły. Distraction jest powszechny w tych osób.
  2. Głównie Hyperactive – osób z tego typu ADHD często fidget i rozmawiać więcej niż niezbędne. Uważają one trudne do zasiadania nadal do pracy, posiłki lub szkoły. W dziecięce to może manifestu jako stała uruchomiony, jumping i fizycznego przemieszczania. Warunek ten jest również manifesty jako impulsivity. Osoby mogą mówić z kolei lub chwyć rzeczy z innymi. To impulsivity pozwala osobom podatna na wypadków i urazów.
  3. Kombinacja obu typów – osoby te pokazują mieszance objawy obu typów.

Inne objawy ADHD

Dzieci z ADHD również są podatne mają inne umysłowego zdrowia związane z warunkami i choroby. Różne zaburzeniami utrudniającymi naukę są najczęściej spotykane, takie jak trudności ze sprawdzania pisowni, czytania, pisania i matematyki.

Niektóre dzieci mogą wykazywać opozycyjna zaburzenia Defiant, która charakteryzuje się posiadaniem uporczywe charakter lub rebelliousness.

Niektóre dzieci mogą również mieć zaburzenia postępowania, które powodują ich do rozmyślnego szkód osobom lub właściwości. Te dzieci uruchomić ryzyko uzyskiwanie aresztowany za nielegalne.

Dzieci z ADHD mogą opracować, zaburzenia lękowe i depresji. Niektóre mogą również zdiagnozowana towarzyszących dwubiegunowa, bezsenność, bed-wetting, nadużywanie substancji lub zespół Tourette'a.

Zespół Tourette'a charakteryzuje się powtarzające się czynności, takich jak przez, miga, twarzy grimaces itp. Tych problemów zdrowia psychicznego muszą być kwarantannę i skierowana podczas leczenia pacjentów z ADHD. (3)

Ile osób wpływa ADHD?

W Wielka Brytania, ADHD wpływa na około 3-9% wszystkich bieżących szkoły dzieci i młodzieży. (1)

Zgodnie z Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne diagnostyczne i statystycznych Manual of Mental Disorders (DSM-IV-TR) 3-7% szkoły wieku dzieci w Stanach Zjednoczonych zostały ADHD. Jednakże badania wykazały wyższe wartości procentowe w społeczności. (4)

ADHD wpływa na 2% dorosłej populacji na całym świecie. ADHD jest bardziej powszechne wśród chłopców. (1)

Wpływ ADHD

Wpływ ADHD na dziecko jest ogromna. Dzieci z ADHD mają 3 razy większe problemy z kolegami z niż tymi, którzy nie mają ADHD.

Rodzice tych dzieci są 10 razy większe prawdopodobieństwo raportem że warunek zakłóca tworzących przyjaźni w ich dzieci. Badanie pokazuje, że dzieci z ADHD są bardziej prawdopodobne, że cierpi niekrytyczny urazów. Ponadto również są z ADHD bardziej prawdopodobne, że poniósł poważne obrażenia, ambulatorium, szpital w lub dopuszczania ambulatoryjnym.

W przypadku starszych tych dzieci są dalsze o podwyższonym ryzyku wystąpienia napój jazdy, wypadków samochodowych i naruszenie przepisów ruchu drogowego. (4)

Oprócz tego ADHD oznacza również duże obciążenie ekonomiczne w kraju. Koszt obejmuje nie tylko tych wizyt Holter opieki dla, ale także innych kosztów opieki zdrowotnej, koszty odprawy, leków, terapii i kosztem utraty pracy dla pacjentów, jak również rodziny członków i rodziców.

Wzrosły z ADHD szanse mające co najmniej jeden dzień dla koni miesięcznie w porównaniu do zdrowych pracowników. Badania szacują, że ADHD jest powodem 143.8 mln utraconych dni wydajności rocznie. (4,3)

Czy są wszelkie cures dla ADHD?

Obecnie istnieją nie ostateczne cures dla ADHD. Około dwie trzecie dzieci z ADHD w dalszym ciągu mieć objawy warunków w wieku 25.

Symptomy mogą jednakże być kontrolowane i trudności w nauce mogą być pokonane za pomocą lekarstw, terapii behawioralnej, psychologiczne i społeczne. (1)

Edytowane przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Dalsze czytanie

ADHD powoduje i czynniki ryzyka
ADHD symptomy
ADHD diagnozy
ADHD traktowania

Źródła:

  1. http://www.NHS.UK/Conditions/attention-deficit-hyperactivity-disorder/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.CDC.gov/ncbddd/ADHD/Facts.html
  3. http://www.NiMH.NIH.gov/Health/Publications/attention-deficit-hyperactivity-disorder/Complete-index.shtml
  4. http://www.CDC.gov/ncbddd/ADHD/Data.html


Last Updated: May 28, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post