Kemiğin Paget hastalığı tedavisi

Dr Ananya tarafından Mandal, md

Paget hastalığı genetik miras yaygın kemik bir bozukluktur. Bu, çevresel faktörler koşul gelişiminde rol oynayan kanıt olduğunu söyledi.

Kim Paget Hastaligi davranır?

Doktor ve sağlık personeli Paget hastalığı tedavisinde yer ekibi şunlardır:

 • Artrit ve diğer eklem sorunları ile rheumatologists
 • Kemik davranışlarına orthopaedic surgeons
 • Sinir davranışlarına nörologlar
 • Olan hormonları ile hastanın
 • Otolaryngologists veya ent (kulak burun ve Boğaz) cerrahlar

Ekip, bir fiziksel terapist ve genetik ve psikolojik danışman içerir. Mesleki terapistler de takıma dahil edilebilir.

Tedavi durumun ameliyatsız tedaviler içerebilir, ve benzeri düzenli ışını. (1-7)

Sigara-cerrahi veya tıbbi tedavi

Bu tedaviler hastalığın belirtileri azaltmak doğru hedeflenir. Bu Kemik ağrısı yoksullukla mücadele içerir. İlaçlar, ancak, kemik üzerindeki etkilerini tersine çevirmek başarısız.

Hafif ağrı hastalık veya kendisiyle ilişkilendirilmiş artrit hastalar, nonsteroidal anti-inflamatuar ilaçlar (NSAID'ler) ve aspirin-ebilmek var olmak çok yardım etmek.

Hastalığın düzenli izleme

Normal gözlem ya da hastalığın ilerleme izleme, hastaların çoğu için önerilir. Bu hastalar için periyodik röntgen önerilebilir.

AIDS yürüyüş

Pelvis veya bacak katılımı ile AIDS ya da önlemek için baston yürümeye düşme ve kırıklar yanı sıra düşüş riski ağrı ve hareket geliştirmek sağlanabilir.

Kemik pressure düşüş de selam ya da bacak kemikleri bükme azaltılabilir risk olur. Kaşlı ayraçlar dis-alignment kemiklerin önlemek için reçete olabilir.

Ağır vakalarda, Paget hastalığı için Bisphosphonates

Daha ciddi durumlar için seçim tedavisi için sınıf bisphosphonates ilaçlar vardır. Bu ilaçların osteoklastların engelleyerek hareket ve onlar tarafından neden kemik arıza önlemek.

Burada bazı sözlü ya da hap olarak alınan ve bazı enjeksiyon (intravenöz formu) tarafından verilen bisphosphonates birkaç türü vardır.

Alkalen fosfataz düzeyleri, serum alkalen fosfataz düzeyleri azalmaya neden olarak bu ilaçlar alarak düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Kullanılan ilaçlar ağız 6 ay boyunca her gün alınması Alendronat ve Etidronate içerir. Ayrıca hap her gün için 3 ay ve 1 ay, sırasıyla Tiludronate ve Risedronatın alınır. Bu haplar büyük bir bardak su ile sabah ilk şey alınması gereken ve hasta sonraki 30 dakika dik kalır ve bu süre geçinceye kadar yememe tavsiye edilir.

Bu ilaçların yan etkileri mide ekşimesi ve Kemik ağrısı kısa süre verilebilir.

Bisphosphonates Enjeksiyonlari, ayda bir ya da birkaç ayda verilen Pamidronate içerir. O birkaç saat içinde bir infüzyon damar içine verilir.

Zoledronate enjeksiyon vende yılda bir 30 dakika içinde verilir. Kalsitonin, haftada birkaç kez deri altına enjekte edilerek bir hormondur. Bu, tiroid bezi tarafından yapılan bir hormondur. Bu nadiren şimdi kullanılır.

Paget hastalığı için cerrahi tedavi

Cerrahi Tedavi genellikle Paget hastalığı komplikasyonları tedavisinde kullanılır. Kırıklar, sinirler, şiddetli artrit veya değişiklikler kemik uyum çevreleyen sıkıştırma varsa, bu işlem gereklidir.

Sıkıştırma özellikle de kafatası ve omurga önemli sinir felci önlemek için mümkün olduğu kadar erken veya diğer hayatı tehdit eden komplikasyonlar cerrahi gerektirir.

Operasyondan önce hastanın ameliyat sırasında aşırı kanama riskini azaltan bisphosphonates ile değerlendirilir.

Paget hastalığı, kanser veya Paget'ın sarkom ilerlemiştir, cerrahi tüm tümör kaldırmak için yapılır. Kanser kemoterapi ve radyasyon tedavisi de bu gibi durumlarda kullanılabilir.

İmmobilizasyon ve fizik tedavi

Paget Hastaligi tarafından etkilenen kemikler normal kemik iyileşmesi daha uzun sürebilir. Kırıklar ve bir ameliyat sonrasında uzun süre immobilizasyon ve fizik tedavi iyileşmesi için gerekli olabilir.

Paget hastalığı ile yaşamak

Paget hastalığı genellikle yaşam karmaşık değildir ve bu yaşam kalitesini ciddi erken tedavi etkilemez. Bu kronik bir durum olmakla birlikte, yeni kemik yayılmaz.

Diyet ve Paget Hastaligi

Paget hastalığı olan kişiler, özel bir diyet gerekmez. Onlar her gün 1200 mg kalsiyum ve en az 400 IU d vitamini gerekir.

70 Yaşından sonra kişi her gün 600 IU D vitamini almanız gerekir. Böbrek taşları ile onların doktorlar takviyeleri alarak önce danışmak gerekir.

Egzersiz ve Paget Hastaligi

Egzersiz güçlü kemikler oluşturmanıza yardımcı olur, iyi hareket ortak ve kilo artışı engeller. Doktorlar, egzersiz rejimi yeniden başlatmadan önce başvurulan gerekir.

Nisan Cashin-Garbutt tarafından ba Hons (Cantab) gözden

Daha fazla bilgi için

Kaynaklar

 1. http://orthoinfo.AAOS.org/topic.cfm?Topic=a00076
 2. http://www.rheumatology.org/practice/clinical/patients/diseases_and_conditions/pagetsdisease.PDF
 3. http://www.rheumatology.org/practice/clinical/patients/diseases_and_conditions/pagetsdisease.PDF
 4. http://www.niams.nih.gov/Health_Info/Bone/Pagets/pagets_disease_ff.PDF
 5. http://www.patient.co.uk/Doctor/Paget's-disease-of-Bone.htm
 6. http://www.NHS.uk/Conditions/Pagets-disease/pages/Treatment.aspx
 7. http://www.bbc.co.uk/Health/physical_health/Conditions/pagets1.shtml

Last Updated: Jul 25, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post