Objawy Choroba Pageta kości

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Choroba Pageta jest choroby rzadkie kości, która charakteryzuje się powiększone, zdeformowane i kości kruche, które łatwo złamania. Uważa się, że choroby jest dziedziczona z kilku genów prowadzącego do zwiększonej wrażliwości.

Choroba Pageta często wpływa na osób starszych i bardziej powszechnie w mężczyzn niż kobiet. Osób pochodzenia Anglo Saxon są bardziej podatne na ten warunek, podczas gdy ludzie z pochodzenia afrykańskiego lub Azji są przynajmniej na ryzyko.

Objawy warunek może zostać nakreślony następujący (1-6):

Żadnych objawów choroby

W wielu pacjentów może nie istnieć wszelkich objawów stanu. W tych pacjentów rutynowych x ray lub badanie krwi na inny warunek może ujawnić choroby jako wykrycia szansę.

Wiek i płeć

Zwykle choroby zostaje zdiagnozowana u osób w wieku powyżej 40. Mężczyzn trochę dotyczą częściej niż kobiet. Dla każdego 3 mężczyzn zdiagnozowano warunek znajdują się kobiety 2 dotyczy.

Kości wpływ

Kości wpływ powszechnie są grzbietu lub kręgów, czaszki, long kości ramiona i nogi i miednicy lub hip-kości. W jednej trzeciej przypadków choroby jest monostotic i wpływa na pojedynczy kości i w dwóch trzecich przypadków choroby jest polyostotic i wpływa na dwóch lub więcej kości.

Ból kostny

To jest najbardziej typowym symptomem Choroba Pageta. Ból jest z powodu szybkiego tworzenia nowej kości, który może prowadzić do kości pęknięć lub ściskanie żywotnych nerwów otaczających. Ból mogą być obecne w stanie spoczynku, w nocy i przepływu, ale nie mają tendencję do koncentrować się wokół danego ulicach wspólnego.

Złamanie

Powtarzające się i łatwo złamanie kości, których dotyczy. Z powodu powtarzających się podział i przeobrażenie kości podlegają należnościom celnym pęknięć, które są spowodowane nawet z niewielkich trauma lub szkody.

Kość Sprengla

Deformacja kości może być spowodowane przez rozszerzonej i w przypadku hyperactive kości. Wpływa to na otaczających struktur jak nerwy itp prowadzące do ból.

Kompresja pobliskiej nerwy może również prowadzić do paraliż lub numbing wrażenia pobliskich regionów. Na przykład Prywatne piekło grzbietu i miednicy prowadzi do Rwa kulszowa i te z szyi i broni prowadzi do szyjki radiculopathy.

Pokłon nogi

Ze względu na słabe i miękkie kości nóg waga łożyska może prowadzić do bowing lub zginanie nogi.

Ból stawów

Złącza pobliżu kość dotknięte są bolesne z zapalenie stawów. Może to utrudniać wspólnego mobilności.

Utratę słuchu

Może istnieć utratę słuchu, jeśli dotyczy Kości czaszki. Zazwyczaj przesłuchanie odbywa pomocy prowadzenia dźwięki i wibracje za pośrednictwem tiny kości wewnątrz ucha.

Gdy czaszka jest mechanizm przesłuchanie mogą utrudnić. Mogą wystąpić symptomy tinnitus lub dźwięk dzwonka jak również uszu.

Bólów głowy

Ponadto może być bólów głowy, jeśli czaszka jest zaangażowany, ze względu na presję na nerwy i krwi statków. Niektórych pacjentów również rozwijać większy rozmiar głowy.

Temperatura skóry

Temperatura skóry może zostać zwiększona na obszarach aktywności choroby lub dotknięte kości.

Ciężkich wykrwawienie

Kości, który ma dostaw wysokiej krwi może również prowadzić do krwotoku, jeśli dotyczy. Ze względu na wysokie stężenie dostaw do tych kości sercu może rozwijać niewydolność serca w związku z jego niezdolnością do pompy krwi.

Nadmierne wapnia w krwiobieg

Nadmierne wapnia z kości podział jest dopuszczone do układu krwionośnego. Prowadzi to do funkcji takich jak słabość, zmęczenie, utratą apetytu, zaparcia i ból brzucha. Pompy serca w więcej krwi do dotkniętych kości w porównaniu z normalnym.

Paraliż kończyn

Może być paraliż kończyn jednego lub więcej, jeśli dotyczy grzbietu.

Choroba Pageta i kości raka

Jeśli ból jest poważne i niekontrolowane z powodu lekarstw, które choroby mogą mieć pogorszyła do raka kości. Nazywa się to Paget's Mięsak występuje w tylko około 1% pacjentów z Choroba Pageta. Jeśli wpływa na pacjentów z Choroba Pageta ponad 70 lat życia.

Postęp symptomy

Objawy poważniejsze powoli, i do innych kości rozprzestrzenianiu choroby.

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

  1. http://orthoinfo.aaos.org/topic.cfm?topic=a00076
  2. http://www.rheumatology.org/Practice/Clinical/Patients/diseases_and_conditions/pagetsdisease.PDF
  3. http://www.niams.NIH.gov/Health_Info/Bone/Pagets/pagets_disease_ff.PDF
  4. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Paget's-Disease-of-Bone.htm
  5. http://www.NHS.UK/Conditions/Pagets-Disease/Pages/Symptoms.aspx
  6. http://www.BBC.co.UK/Health/physical_health/Conditions/pagets1.shtml

Last Updated: Jul 25, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post