Choroba Alzhaimera

Dr Ananya Mandal, MD

Choroba Alzhaimera jest najwięcej pospolitego formy demencja i wpływa millions jednostki na całym świecie. Demencja jest medycznym terminem powodować śmiercią komórki mózgowe przez czas który nawiązywać do strata umysłowa zdolność.

Dokładna przyczyna choroba alzhaimera no zna, ale liczba czynniki myśleć wzrastać ryzyko rozwijać chorobę i niektóre te zawierają:

  • Być stary niż 65 rok
  • Historia rodziny choroba alzhaimera
  • Poprzedzająca historia obrażenie głowy
  • Stylów życia czynniki łączący choroba sercowo-naczyniowa tak jak dymienie

Objawy

Jako postępowy warunek objawy choroba alzhaimera rozwijają stopniowo i zostać surowymi przez czas. Pierwszy objaw jest zazwyczaj mniejszościowym afektem na pamięci z jednostką zapomina o niedawnej rozmowie, wydarzeniu lub imieniu, miejsce lub przedmiot, na przykład. Stopniowo, pamięć problemy pogarszają się i inni objawy zaczynają rozwijać tak jak zamieszanie, osobowości zmiany, halucynacja, język i mowa szykany poruszający, trudność i wokoło niezależnie.

Diagnoza i traktowanie

Opłata wolna, postępowa natura ten choroba, ja często iść nierozpoznanym w wczesnych fazach. Demenci i pamięci problemy często rozważają normalna część starzenie się i tam  jest nikt test dla choroby alzhaimera. Jakkolwiek, wczesna diagnoza może pomagać ludzi planować i przygotowywać dla przyszłości, więc ludzie podejrzewający mieć warunek muszą wspierający w szukać medyczną rada.

Tam  jest żadny lekarstwo dla choroby alzhaimera, ale kilka lekarstwa mogą ulepszać pewną zwolnienie choroby progresję w niektóre jednostkach as well as objawy. Psychologiczni traktowania które mogą pomagać pamięci i językowej zdolności, na przykład, mogą także przepisujący.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Alzheimers-disease/Pages/Introduction.aspx
  2. https://www.alz.org/national/documents/brochure_basicsofalz_low.pdf
  3. http://www.alz.org/downloads/facts_figures_2013.pdf
  4. https://www.southerncross.co.nz/AboutTheGroup/HealthResources/MedicalLibrary/tabid/178/vw/1/ItemID/90/Alzheimers-disease-causes-symptoms-treatment-prevention.aspx

[Dalszy czytanie: Choroba Alzhaimera]

Last Updated: Oct 16, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post