Przełykowa reflux choroba - Co jest GERD?

Dr Ananya Mandal, MD

GERD stojaki dla Przełykowej reflux choroby lub "zjadliwego reflux" i są pospolitym warunkiem gdy kwas produkujący w żołądku przepuszcza out i przecieka z powrotem w drymbę esophagus lub jedzenia.

Esophagus jest mięśniowym tubką niż bieg od usta żołądek. Seepage żołądka kwas w esophagus prowadzi zgaga, płonący klatka piersiowa ból, niewygoda, podśmietanie, gorzki smak lub lub, lub w surowym skrzynka bólu i trudności łykać. i z tyłu usta (1-7)

Dlaczego błonie jest GERD?

GERD jest pospolitym warunkiem i najwięcej ludzi doświadczają okazyjnych epizody warunek od czasu synchronizować na lekarstwie nad z odpierającymi lekami lub że postanowienia samodzielnie.

Jakkolwiek, dla tamto z wytrwałym warunkiem z surowymi objawami zazwyczaj potrzebuje, traktowanie na długoterminowym. Ja oszacowywa że 1 w 5 ludziach doświadcza przynajmniej jeden epizod GERD na tydzień i 1 w 10 ludziach m objawy GERD dziennik.

Up to cztery w dziesięć ludziach objawy GERD każdego roku w Zjednoczone Królestwo.

Opierający się studia pokazywali to między 21 i 40% ludzie raportowego cierpienia od objawów w zgaga i GERD jakaś 6, 12 miesięcy okresie. Więcej niż 60 milion dorosli amerykanie cierpią od objawów zgaga nad 25 milion doświadczenie zgagą dzienną i przynajmniej jak tylko miesiąc.

GERD wpływa wszystkie grupy wiekowe wliczając dzieci ale tamto nad 40 są zagrożoni. Chociaż warunek wpływa mężczyzna i kobiet równo, GERD jest dwa, trzy czasy pospolity w mężczyzna niż kobiety i mężczyzna rozwijają więcej komplikacje niż kobiety.

Przyczyny GERD

GERD powodują opłatę wieloskładnikowi czynniki. Esophagus chroni przy swój niższym konem a jak brama dzwoniąca niski przełykowy zwieracz (LES). Les postępuje jak klapa, otwiera pozwolić jedzenie pchającym w żołądek, w esophagus propulsive ruchami zapobiegać zjadliwego wyciek z żołądka i. przymknięcie i esophagus

W pacjentach z GERD mięsień ten zwieracz no może pracować stosownie. Tamto które są otyli, z nadwagą, ciężarny, palacze, biorą bólowych zastępujących i spożywają jakby Ibuprofen wysokość lub korzennego - gruba dieta jest przy narosłym ryzykiem GERD.

GERD jest pospolity wśród kobieta w ciąży i wysoki komplikaci tempo istnieje wśród starszych osob. Pacjenci z GERD zazwyczaj zmniejszania w produktywności, jakości życia i kombinezon pomyślności.

Traktowanie GERD

Dla traktowania GERD dieta i styl życia potrzebuje adresującym najpierw. Jak tylko to nie udać się, terapia kroczy up to zawiera antacids które pomagają neutralizować skutki żołądka kwas.

Lekarstwa które zmniejszają sekrecję żołądka kwas dzwoniący Proton Pompowi inhibitory są jeden oparcia terapia w GERD. Operacja może polecająca gdy lekarstwo nie udać się kontrolować objawy.

Traktowanie GERD jest zazwyczaj pomyślny ale relapses są pospolici. Prawie doświadcza powrót objawy po roku połówka taktować jednostki. To nakazuje długookresowego kurs lekarstwa.

Jeżeli opuszczać bez leczenia żołądka kwas może denerwować wewnętrzną futrówkę esophagus i powodować esophagitis. To może prowadzić otwierać rany lub wrzody które powodują bólu i trudności łykać. w surowych skrzynkach

Dla pacjentów przedstawia z GERD objawami, 40-60% lub więcej reflux esophagitis. Up to 10% te pacjenci m erozyjnego esophagitis po dochodzenia który pokazuje wrzody przy niższym konem esophagus. Przez czas w rzadkich skrzynkach obracać w nowotwory może to (przełykowy nowotwór).

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Dalszy czytanie

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Gastroesophageal-reflux-disease/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/heartburn1.shtml
  3. http://www.patient.co.uk/doctor/Gastro-Oesophageal-Reflux-Disease.htm
  4. http://digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/gerd/gerd.pdf
  5. http://cme.med.umich.edu/pdf/guideline/gerd07.pdf
  6. http://uhs.berkeley.edu/home/healthtopics/PDF%20Handouts/Gastroesophageal%20Reflux%20Disease%20(GERD).pdf
  7. http://www.effectivehealthcare.ahrq.gov/ehc/products/165/756/gerd_consumer.pdf

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post