Diagnoza zespół Gilberta

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Zespół Gilberta jest zazwyczaj bez objawów. Pacjentów z warunkiem może rozwijać Żółtaczka łagodne.

Zazwyczaj warunek zostaje zdiagnozowana w późnym teens lub początku kategorii. Wielu pacjentów cierpiących na ten warunek nie znają i nie przeszkadza, ich codziennego życia w jakikolwiek sposób.

Jednakże łagodne, aczkolwiek długi stałego Żółtaczka mogą przejmować wielu pacjentów i mogą zwrócić diagnozy stanu. Może istnieć obawy o bardziej poważne zaburzenia wątroby.

Potwierdzeniu diagnozy zespół Gilberta, która zwykle wymaga nie obróbki allays te obawy. Zazwyczaj zespół Gilberta jest szansa znajdowanie, że na rutynowe badania krwi zostanie wykryte.

Dlatego do diagnostyki podjęte kroki zespół Gilberta zawierać Historia medyczna, fizycznego badania i tak dalej. (1-6)

Historia medyczna

Pobiera się szczegółowe Historia medyczna, łącznie z przeszłości historia Żółtaczka i rodziny historii Żółtaczka długotrwałe lub zespół Gilberta.

Badanie fizykalne

Obejmuje to dokładnego przyjrzeć wątroby i żołądkowo systemu. Żółtaczka może być wykryta klinicznie w oczy, skóry i ustne błon śluzowych.

Hrabiowie krwi

Zalecane są rutynowe liczniki krwi. Można to często wskazywać wątroby chorób zakaźnych lub innych infekcji, które mogą prowadzić do podniesionej leukocyt liczniki.

W zespół Gilberta jest normalna liczba Retikulocyt. Reticulocytes są komórek krwi, które przejdź do starsze i tworzą krwinek czerwonych.

W przypadku Żółtaczka z powodu zwiększonego podział krwinek czerwonych i w ten sposób zwiększona produkcja bilirubina (o nazwie hemolityczny niedokrwistość) liczba Retikulocyt jest wywoływane.

Normalna liczba reticulocytes wskazuje zespół Gilberta i braku niedokrwistość hemolityczny.

Badania wątroby

Wątroby badań są uporządkowane. Przede wszystkim wzrost bilirubina unconjugated znajduje się w krwi.

Jeśli są normalne dla innych parametrów takich jak sprzężone bilirubiny i poziom enzymów wątrobowych (AST – Aminotransferaza asparaginianowa, ALT – Aminotransferaza alaninowa i dehydrogenazy mleczanowej) i jest podniesienie poziomu bilirubina unconjugated, podejrzewa się zespół Gilberta.

Zespół Gilberta, które mają całkowitą surowicę bilirubina poziomów z 17-100 μmol/L. zwykle pacjentów oznacza, że wartości są niższe w kobiet niż u mężczyzn.

Bilirubina poziomy mogą jednakże ulegać wahaniom w zespół Gilberta i jest możliwe, aby mogły być w normalnym zakresie przez długi okres czasu utrudniając diagnozy.

Poziom Bilirubina jest podniesiony, pacjenta jest przetrzymane przez około 48 godzin lub jeśli narkotyków kwas nikotynowy znajduje się intravenously. Jest to diagnostycznych z unconjugated hyperbilirubinemia, który występuje w zespół Gilberta.

Biopsja wątroby

Biopsja wątroby pociąga za sobą biorąc pod próbki tkanki z wątroby przy użyciu długo ogrzanej igły. Niniejsze badanie nie jest wymagane do diagnozowania zespół Gilberta.

Jednakże klinicznych wyników badań są nieodpowiednie, jeśli ma pomyłce odnośnie diagnozy, ten test przewidzianym do wykluczenia innych chorób wątroby.

Jeśli normalnej wątroby jest zabarwia się szczególne barwników należy zauważyć, że UGT jest obecny we wszystkich częściach wątroby i szczególnie wysoki w koncentracji w specjalnej strefy 3 wątroby. Tej strefy jest uważany za rolę w wydalania kwasów żółciowych.

U pacjentów z zespół Gilberta, które jest widoczne, że barwienie na UGT jest niska całego wątroby i fait plam jest wykrywany w strefie 3 potwierdzające niski lub niewystarczające UGT.

Badania moczu

Mocz zawiera niższe poziomy urobilinogen. Istnieje nie bilirubina w moczu.

Badania genetyczne

Chociaż choroby jest spowodowana z powodu uszkodzone genu, który kodów dla enzymu UGT, istnieją nie szczególnych określonych badań genetycznych do diagnozowania zespół Gilberta.

Jednakże mogą być badania genetyczne spojrzenie na genu UGT1A1 stosowanych w laboratorium do potwierdzenia diagnozy. Nie jest to zalecane rutynowo.

Immunohistochemiczne zakażonej oznaczania

Innego narzędzia doświadczalnych jest analiza immunohistochemiczne zakażonej. Tutaj zestaw poliklonalne przeciwciała przeciwko enzymu UDP-glucuronosyltransferase są wykonane reagować z próbki krwi.

Przeciwciała powiąże z jego białka docelowy (w tym enzymu przypadku UGT). Jeśli poziomy enzymu są niskie, może być wykryta przez assaying kwota wiążące przeciwciała.

Wykluczenia innych warunków

Inne diagnozy, który trzeba wykluczyć obejmuje zespół Criglera-Najjar zespół typu I i typu II.

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

  1. http://www.NHS.UK/Conditions/Gilbertssyndrome/Pages/Diagnosis (stary) .aspx
  2. http://www.Patient.co.UK/Health/Gilbert's-Syndrome.htm
  3. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Gilbert's-Syndrome.htm
  4. http://www.britishlivertrust.org.UK/Home/The-Liver/Liver-Diseases/gilberts-Syndrome.aspx
  5. http://www.betterhealth.Vic.gov.au/bhcv2/bhcpdf.nsf/ByPDF/Gilbert's_syndrome/$File/Gilbert's_syndrome.PDF
  6. http://www.IMA.org.Il/imaj/ar01aug-10.PDF

Last Updated: Jul 15, 2012

Advertisement

Comments

  1. Vivek Kharayat Vivek Kharayat India says:

    I had a gilbert syndrome frm last 01 year and the level of bilirubin gets up and down and normally in the range of 2, recently I had given d blood sample and in reports it showing T.bil 4.2 and D.bil 2.2 and OT/PT 22. I am confuse whether it's jaundice, upto how much level it can raise? and what precaution and diet should I take?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post