Co jest Paget's chorobą kość?

Dr Ananya Mandal, MD

Paget's choroba kość jest chronicznym dolegliwością wpływa kośca. Sir James Paget opisywał Paget's chorobę kość w 1877 i choroba wymienia po on.

Co robi Paget's chorobie kość afekt?

To jest rzadki choroba wpływa 1% populacja w Stany Zjednoczone. Ja powszechnie wpływa starsze osoby i prawie 3, 4% populacja nad wiekiem 50 wpływają.

Choroba powszechnie wpływa mężczyzna bardziej niż kobiety (3 mężczyzna dla każdy 2 kobiet wpływać). (1-7)

Jaki regiony wpływają Paget's chorobą kość?

Paget's choroby afekty prawie jakaś kość w koścu ale są commonest w kręgosłupy, kręgosłupie, kości, długie kości ręki, nogi i czaszka lub, pelvis lub biodra.

Choroba może ograniczająca jeden kość lub może wpływać więcej niż jeden. Ja może wpływać całkowitą kość lub część ono.

Dziedziczenie Paget's choroba kość

Warunek biega w rodzinach i może dziedziczący. Ja może być teraźniejszy jak 25 procentów, 40 procentów bezpośredni potomkowie someone z chorobą wewnątrz równie dużo.

Choroba pojawiać się dobrowolnie wśród tamto anglosaski spadek i tamto tak jak który żyją w pewnych obszarach geograficznych:

 • Anglia
 • Stany Zjednoczone
 • Australia
 • Nowa Zelandia
 • Zachodnia Europa

Paget's choroba jest niecodziennie w:

 • Chiny
 • Japonia
 • Scandinavia
 • India

Ja jest bardzo rzadki wśród innych grup etnicza tak jak azjata i afrykanie.

Przyczyny Paget's choroba kość

Tam  jest oceniony różnica w liczbie skrzynki Paget's choroba w różnych regionach Brytania. Na przykład warunek jest mniej błonia w południe kraj, (oszacowywający 1 w 100 ludziach nad wiekiem 55 wpływa) i ono jest pospolity w północy, (okręg administracyjny Lancashire dokąd 1 w 50 ludziach nad 55 może wpływający).

Ten fact sugeruje że oba środowiskowi czynniki as well as geny mogą bawić się rola w rozwoju Paget's choroba. Dokładna przyczyna jest niejasna.

Objawy Paget's choroba kość

Warunek prowadzi powiększał kości i deformował. Tam  jest patologiczny awaria kości komórki. To podąża przesadną kości formacją, naprawą która robi kości zwarta ale chrupliwy. i

Normalnie, ich kość odbudowywać przy wolnym tempem. gdy ludzie starzeją się, Dla tamto z Paget's chorobą, jakkolwiek, ten proces odbudowywać i naprawa kość wp8lywy miejsce przy szybkim tempem.

Pospolity objaw jest kości bólem. Tam  może być nawrotni przełamy, łączny ból, artretyzm, kłonienie, chylenie nogi, strata przesłuchanie, szczypać zasadniczy nerwy prowadzi ból lub inni objawy. jeżeli czaszka wpływa Objawy dostają złymi wolno, i choroba no rozprzestrzenia inne kości.

Diagnoza Paget's choroba kość

Paget's choroba diagnozuje w tamto nad 40. Diagnoza opiera się na X promienia cechach afektowane kości. Badania krwi pokazują wzrost w serum alkalicznym fosfatazie który odbija nową kości formację.

Testów moczu rezultaty także wskazują błyskawiczną kości formację. Kość obraz cyfrowy zazwyczaj pokazuje zakres zaangażowanie choroba.

Jeżeli kość nowotwór podejrzewa kości biopsja może radząca dokąd próbki afektowane kości przeglądają pod mikroskopem dla znaków nowotwór.

Traktowanie Paget's choroba kość

Medyczne terapie celują zmniejszać częstotliwość ból, przełamy i artretyzm. Wydajne i bezpieczne traktowanie metody mogą pomagać najwięcej ludzi z Paget's chorobą.

Zapobieganie Paget's choroba kość

Tam  są żadny znać sposoby zapobiegać Paget's chorobę. Zdrowej diety bogactwo w d i miarowym fizycznym ćwiczeniu wapni i witaminy jest znacząco w utrzymaniu normalni kości zdrowie i złącze ruchliwość.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Dalszy czytanie

Źródła

 1. http://orthoinfo.aaos.org/topic.cfm?topic=a00076
 2. http://www.paget.org/index.php/patients/pagets-disease-of-bone.html
 3. http://www.rheumatology.org/practice/clinical/patients/diseases_and_conditions/pagetsdisease.pdf
 4. http://www.niams.nih.gov/Health_Info/bone/Pagets/pagets_disease_ff.pdf
 5. http://www.nhs.uk/Conditions/Pagets-disease/Pages/Introduction.aspx
 6. http://www.patient.co.uk/doctor/Paget's-Disease-of-Bone.htm
 7. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/pagets1.shtml

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post